VLASTIMIL CAKL

Jablonec n. N. – Po napínavém, ale nakonec vítězném úvodním zápase fotbalové ligy si svěřenci trenéra Frťaly a nejen oni, oddychli. „V kabině jsme si něco řekli a na hřišti se to nakonec ukázalo," řekl po zápase, ve kterém přece jen FK Jablonec porazil Karvinou 5:3, dobře hrající Michal Trávník.
Máte za sebou první zápas. Jaký byl?
Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. Do prvního jsme nenastoupili vůbec dobře, protože hned z první rozehrávky asi ve dvacáté vteřině jsme dostali gól. A to se pak vždycky hraje blbě. Snažili jsme se na to zapomenout, což se nám podařilo a dali jsme vyrovnávací gól. Ale místo toho, abychom je dorazili, tak jsme ze dvou střel dostali dva góly. Takže poločas špatnej. Před druhou půlí jsme si v kabině něco řekli a myslím si, že se to na hřišti ukázalo jak herně, tak i výsledkově.
Můžete prozradit, co jste si řekli?
Padla tam nějaká slova od zkušených hráčů, ale ventilovat to z kabiny určitě nebudu.
První gól jste dostali už asi ve dvacáté páté vteřině, což se nestává často. Co se stalo?
Náš obránce tam podběhl centr, hráč soupeře šel do vápna, přihrál a dali gól.
Ale nepohlídali jsme si ani dva další góly. Prostě to by se stávat nemělo. Musíme se na to podívat a příště to musí být lepší.
Druhý poločas se vám povedl. Předváděli jste výborný fotbal. A tak zatímco o poločase jste do šaten šli za pískotu diváků, na konci zápasu vás vytleskali.
Ne vždycky se v jednom zápase vidí osm gólů a i diváci, i když to po prvním poločase tak nevypadalo, nakonec odcházeli spokojeni. Ale za ten nepříznivý první poločas si tak trochu můžeme sami.
Dvakrát jste se svými výbornými centry podílel na dvou brankách. Hodně jste to trénovali?
Standardky jsme v přípravě ani moc netrénovali. Spíš jsme se na to soustředili tento týden a jsem rád, že to vyšlo a že jsme z toho dali nějaké góly.
Zažil jste už takový zápas?
Těžko říct. Ale asi ne. Otočit z 1:3 na 5:3 si nepamatuju.
Ale Karviná jako nováček hodně kousala.
Máte pravdu. Věděli jsme, že mají zkušené mužstvo a že hodně hráčů prošlo ligou a že jako nováček budou kousat. A to se potvrdilo. Pro nás to byl těžký zápas.
Věřil si, že stav 1:3 dokážete ještě zvrátit a nakonec vyhrát?
Věřil jsem do poslední chvilky a jsem moc rád, že to takhle dopadlo.
Příští zápas hrajete v Mladé Boleslavi s dalším nováčkem z Hradce Králové. Co od soupeře očekáváte?
Opět to bude nováček a hlavně na začátek ligy jsou tyhle manšafty hodně nepříjemné. Věřím však, že za náma přijedou fanoušci a že to s jejich pomocí soupeře zvládneme.
Utkání s Hradcem Králové sehrají jablonečtí fotbalisté už tuto sobotu 6. srpna od 17 hodin na mladoboleslavském stadionu.