Domácí do té doby hráli s Hrádkem B 1:1. V inkriminované minutě byl však vyloučen hostující Dočekal, což se nelíbilo hrstce fanoušků z Hrádku, kteří nasměrovali petardu na hrací plochu. A protože hlavní rozhodčí byl nějakým tím úlomkem z pyrotechniky zasažen, zápas neprodleně ukončil.

Diváci z Hrádku se totiž od začátku duelu bavili tím, že házeli bouchací pyrotechniku a rušili tím jak diváky, tak i hráče na hřišti. „Několikrát jsme na ně volali policii. Přijela jak státní, tak i městská. A to celkem čtyřikrát, ale na žádost vyvést tyto diváky z našeho pozemku, to neuměla. Přitom mezi ostatními diváky byly děti, chtěli jsme předejít problémům,“ potvrdil vedoucí mužstva Studánky Roman Kozák.

Malá skupinka fanoušků Hrádku měla sedm členů a nepomohla žádná opatření. Nakonec vše skončilo tím nejhorším. „Stál jsem vedle hlavního rozhodčího, když kousek od nás něco bouchlo a on šel k zemi. Myslel si totiž v prvním okamžiku, že má po oku,“ uvedl hlavní pořadatel Antonín Lukáč.

Ten připomněl, že skupinka přijela již v náladě a problém očekával. „Něco podobného předváděli minulý týden ve Frýdlantě, a také v České Lípě. Od 6. minuty házeli pyrotechniku k zaparkovaným autům a nechtěli s tím přestat, ani když jsem jim to několikrát řekl. To jsem si od nich vyslechl slov. Takže poté, co vhodili petardu na hřiště, přijela policejní „zásahovka“ ve třech autech a ta identifikovala šest ze skupinky. Jeden nechtěl, takže dostal klepeta a odvezli si ho s sebou,“ doplnil Lukáč.

Takže samozřejmě bude mít práci disciplinární komise, protože zápas bude s největší pravděpodobností kontumován a další sankce vůči viníkům se dají očekávat. „Nebylo to tak dramatické. Ale je pravda, že ti od nás házeli třaskavé sirky. Ale rozhodčí nemohl být nějak zasažen, protože sirka byla vhozena daleko od něj. Navíc by to museli hodit přes nás, naši lavičku, což se nestalo,“ připomíná Ladislav Jirák, vedoucí mužstva z Hrádku.

Každopádně nelze takové jevy na sportovištích tolerovat.