Základnu pro podzimní fotbalovou soutěž I. B třídy východ si tým Pěnčína vytvořil opravdu početnou. Škoda, že se do přípravného zápasu nezapojilo v Osečné více hráčů. I tak ale byla situace na hřišti jednoznačnou záležitostí hostů. „V týmu máme dvacet jedna fotbalistů. Ještě o nějakých posilách uvažujeme," informoval tiskový mluvčí Jiří Najman.

STŘÍLELI JAKO ZBĚSILÍ

Jednoznačnou převahu potvrdily také minuty, ve kterých góly padaly. První branku do sítě domácích dali Pěnčínští už v desáté minutě, další ve třinácté, jednadvacáté… Hosté předvedli pořádný brankostroj. „Soupeř měl trochu problémy se sestavou. V druhém poločase dokonce náš gólman šel chytat za Osečnou. Hráli jsme ve velkém vedru, a to bylo pro obě mužstva náročné. Ale diváků přišlo v Osečné na fotbal hodně, stovka určitě. Možná to bylo tím, že mají přímo na hřišti hospodu," vylíčil atmosféru přípravného zápasu Jiří Najman.

CHYBĚLI, ALE VYHRÁLI

Trenér Pěnčína Stanislav Karela byl s výkony svého mužstva spokojený, také se dvěma novými posilami, které už do hry postavil.

V utkání chyběli Záveský, Matějíček Jan, Matúška, Pleštil, Nemyrovskyy, Mrklas Luboš, Sobotík a Pszyk.

Přípravné období pěnčínského týmu ještě pokračuje. Soutěž pro ně začíná 20. srpna. „Budeme hrát ještě před zahájením soutěže další utkání. Soupeř a termín jsou teď v jednání," uvedl tiskový mluvčí.

Branky: 3 Hušek, 2 Mrklas Jan, Pumrle, Balásek z penalty, Mastník, Zapadlo

Sestava - Pivrnec, Matějíček Iva, Lang, Balásek, Mastník, Henrich, Zapadlo, Pumrle, Matějíček Pavel, Šupík, Čížek, Hušek, Mrklas Jan.