„Naší největší slabinou byla v minulé sezoně hlavně hra dopředu a střílení branek. To se nám vcelku podařilo a kádr jsme doplnili o bývalé hráče z Maršovic, Kohoutka, Lupu, Tomana, Sitarčíka. Poslední dva jmenovaní u nás již v minulé sezoně hostovali," uvedl před zahájením nové fotbalové sezóny prezident fotbalového oddílu Luboš Tomíček.

Z úspěšného hostování z Rynoltic se vrátil Lukáš Černý a naděje vkládá vedení oddílu i do Jakuba Čermáka, který též na jaře nehrál. „Další výraznou posilou s obrannými úkoly se jeví David Pilný z Maršovic. Vytvořili jsem tím dobrou konkurenci na všech postech a všichni se musí o místo v sestavě poprat," zdůraznil Luboš Tomíček.

BÉČKO TO MÁ TĚŽKÉ

Kádr museli ale v Plavech doplnit i s ohledem na „B" mužstvo, které bude mít v nové sezoně nelehkou úlohu v nově vytvořené soutěži se sedmnácti týmy.

Změna nastala i na postu hlavního trenéra. Po vzájemné dohodě odchází Libor Lubas trénovat do Zásady. „Za jeho účinkování v Plavech mu patří velký dík," uvedl prezident plavského fotbalu.

Hlavním trenérem pro novou sezonu se stává Richard Sitarčík a trenérem B mužstva Gusta Harik.

PŘÍPRAVA JE PERNÁ

Příprava na novOu sezonu začala jednadvacátého července. A již třicátého Plavy absolvovaly první přátelský zápas s Kokonínem, kdy obě mužstva nastoupila do zápasu z důvodů dovolených ve velmi improvizovaných sestavách.

„Dobře jsme si zastříleli a zvítězili 6:0. Další přípravné zápasy nás ještě čekají s Harrachovem, Rozstáním a generálkou na novou sezonu bude pro nás již tradiční turnaj v Sendražicích u Kolína," vyjmenoval další plány Luboš Tomíček a dodal: „Přejeme si, aby nastávající sezona byla pro nás úspěšná a udrželi jsme i nadále pro Plavy krajskou soutěž.