Do Plavů přijel vedoucí celek. A tak domácí tušili, že to bude velmi těžké utkání, protože oba týmy dělí jen několik bodů.

DOMÁCÍ HNED ZAÚTOČILI

Plavy se ale soupeře nezalekly a začaly útočit. Hosté jim ovšem aktivní hrou vyložené akce mařili. Až v 9. minutě se zadařilo, když po kolmici Sitarčíka nedal rozběhnutý Toman hostujícímu brankáři žádnou šanci a vzal Pěnčínu první vítr z plachet. Po této brance se hosté vyburcovali a začali se víc tlačit na domácí svatyni. Druhá branka, tentokrát Jelínka ve 33. minutě, je ale opět srazila na kolena. Stejné tempo pak už vydrželo až do konce poločasu. Hosté měli sice několik šancí na srovnání výsledku, ale obraz hry se už nezměnil.

HOSTÉ ALE ZABRALI

Hned ve 46. minutě šel domácí Sitarčík sám proti pěnčínskému brankáři, ale nevěděl, co s tím a balón mu dal přímo do náruče. Potom z protiútoku útočná řada hostů rozebrala plavskou obranu. A Křížek ve 47. minutě snížil na rozdíl jedné branky. Po ní hostům narostla křídla a tvrdě útočili a zaměstnávali domácí obranu. Ta sice odolávala, ale v 74. minutě, když pěnčínský Pumrle kopal trestný kop a zavěsil balón za brankáře Škalouda, se zdálo, že výsledek 2:2 bude konečný. Ale nebyl.

ROZHODL TO ROZHODČÍ

„Když u našeho týmu došlo v 79. minutě na standardní situaci, při které ale hostující obránce Pszyk strhl domácího Černého a srazil ho na zem, nařídil rozhodčí pokutový kop. A ten v 79. náš Sitarčík bezpečně proměnil," popsal důležitý moment zápasu vedoucí domácího týmu Arnošt Rösler. Pak už Plavy nedaly Pěnčínu šanci. Zatlačily soupeře na jejich polovinu hřiště a vítězstvím si připsaly další tři body na své konto.