Plavy – Lučany 1:1 (1:0)

„Dostali jsme velice špatný první gól vteřinu před poločasem, po hrubce na naší levé straně. Další zlom přišel ve druhé půli, kdy se dostal domácí Toman sám před bránu. Naštěstí trestuhodně zakončil. Kdyby tuto šanci proměnil, tak by to pro nás bylo obtížné otáčet,“ uvedl za hosty trenér Lučan Jakub Chroustovský.

HOSTÉ MĚLI JEŠTĚ ŠANCE

Vzápětí se hostům podařilo vyrovnat Kohoutem, který střelou z vápna dal gól. To Lučanské ještě nakoplo a do konce zápasu měli dalších několik střel, žádná se ale neujala. Utkání skončilo spravedlivou remízou, každé mužstvo bralo bod.

POHLED DOMÁCÍCH

Začátek utkání patřil domácím, kteří dobře kombinovali a vytvořili si drobnou uzemní převahu, ale žádné větší šance to nepřineslo. Okolo 10. minuty zápasu zahrávaly Plavy několik standartních situací a po jedné z nich ohrozil Spanilého v brance Lučan Toman. Centr na přední tyč přeběhlo několik hráčů a brankář vyrazil s námahou na břevno a odražený míč nikdo za jeho záda neuklidil. Potom byla hra vyrovnaná a odehrávala se většinou ve středu hřiště a žádné mužstvo nebylo nebezpečné v pokutovém území soupeře. Obrany fungovaly spolehlivě a schylovalo se na poločasovou remízu. Ve 45. minutě, ale hosté chybovali z jejich levé strany. Míč vybojoval Rimský, obešel obránce a servíroval před branku kde se lahůdkově trefil Jakub Černý a těžkou skákavou přihrávku napálil do pravé šibenice. Do kabin se šlo tedy lépe domácím za stavu 1:0.

Druhý poločas kopíroval první a nabízel fotbal ve středu hřiště s množstvím soubojů a minimem šancí. Za Lučany hrozil hlavně dnes aktivní Purm a také rychlý a fotbalový Pavelka. Pár náznaků šancí a standartních situací na obou stranách hra přinesla, ale obrany a brankáři byli spolehlivý. V 73. minutě měly tutovku Plavy, kdy po dobré kombinaci postupoval sám na Spanilého Toman, kterého ještě doplňoval Rimský, ale 100% šanci neproměnil. A staré známé fotbalové pravidlo “ nedáš – dostaneš “ opět platilo. Z rychlého protiútoku po drobné chybě domácích vyplaval na vápně míč před Kohoutem a ten s pomocí teče poměrně lehkou střelou vyrovnal. Do konce zápasu stojí za zmínku už jen trestný kop z cca 20metrů, který ale Sitarčík mezi tři tyče neusměrnil. Konec zápasu s výsledkem 1:1.

Tentokrát to bylo klasické utkání s týmem Lučan, které bylo jako vždy velmi vyrovnané a rozhodovaly maličkosti.
Kdybychom proměnili Ládíkem na 2:0, tak asi zvítězíme, ale na kdyby se jak známo nehraje. I tak bod bereme jako spravedlivý, protože Lučany jsou velmi kvalitní soupeř a body seberou zajisté i dalším….. 

Plavy: Černý L., Černý J., Plný Jelínek, Jón, Škaloud, Lejsek, Rimský, Lupa, Toman, Sitarčík, Balatka, Svačina, Gallyas, Fojtík. Lučany: Spanilý, Horký, Sobotík, Purm, Chroustovský, Röschl, Koudelka, Svozil, Kohout, Bukvic, Pavelka, Hillebrand, Řezníček Nesvadba.