„Jejich vedení bylo zasloužené. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější my, bohužel, koncovka byla naší slabinou. Kontaktní branku se nám podařilo dát až v samotném závěru, když Svozil snížil na 2:1. Bohužel, na případné vyrovnání již nebyl čas,“ dodal za tým Lučan předseda klubu Oldřich Churý.

Trenér domácího týmu Richard Sitarčík byl s výkonem svých hráčů spokojený. „Byly to nervy. První půlku jsme dva nula vedli. Soupeře jsme k ničemu moc nepustili. Naopak jsme měli šanci ještě zvýšit na tři nula, ale tu jsme nevyužili. Po ní nás soupeř trochu víc zatlačil. Pak jsme měli další, kdy jsme šli sami na bránu za stavu dva nula, to už bylo v druhém poločase, ale zase jsme ji neproměnili. A Lučanům se naopak podařilo vstřelit gól ze standardní situace. A ke konci jsme měli nervy a hlavně štěstí, že nevyrovnaly.“

Posledních deset minut se zrodilo na plavském hřišti pořádné drama. Trenéru Sitarčíkovi chyběl nemocný kapitán Lukáš Lejsek. „Kluci hrají dobře, nebylo potřeba míchat se sestavou. Udělali jsme jen jednu změnu. Kluci hráli dobře, hlavně v obraně. Dostali jsme jeden gól tři minuty před koncem, což je dobré, protože v téhle soutěži padá hodně gólů. Zatím si držíme dobrou laťku,“ uvedl Richard Sitarčík.

Příští utkání čeká Plavy nedaleko, v Albrechticích. Podle trenéra Sitarčíka bude záležet na tom, který z týmu do toho dá víc bojovnosti a kvality, ten většinou zlomí zápas na svoji stranu. Jedeme do Albrechtic pro tři body. Ostatně, pro ty jezdíme vždycky a všude.

Sestava Plavů: Nežádal, Zajíček, Černý, Votoček, Jelínek, Lédl, Gallyas, Prousek, Toman, Rimský, Plný, Svačina, Balatka, Trmal

Branky: 19. Sobotík (vlastní), 32. Prousek – 89. Svozil