FC Pěnčín – FK Rynoltice 1:2 (1:0)

Ujal se až centr Vysyla Nemyrovského za hostující obranu, kdy si centrovaný balón hlavou do vlastní sítě usměrnil hostující stoper. Vedení nemuselo trvat dlouho, protože hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop proti domácím, a to po smolném zákroku pěnčínského stopera na pronikajícího útočníka hostujících Rynoltic.

Domácí brankář Pivrnec však pokutový kop zneškodnil, včetně dorážky a udržel tak svůj tým v jednogólovém vedení. A jelikož již ostatní příležitosti domácích zůstaly bez využití, i když šance Zapadla (tyč), Huška, Chlomka a ostatních se daly řadit do kategorie stoprocentních, odcházeli domácí do šaten s jednogólovým poločasovým náskokem.
Po změně stran hosté přidali na aktivitě a podařilo se jim vyrovnat hru ve středu hřiště a podnikali nebezpečné brejky a po jednom z nich se jim podařilo po centru z pravé strany zakončit takříkajíc do prázdné, hráčem, který byl na hřišti přibližně jednu minutu.

Další zlomový okamžik nastal po faulu domácího beka Mätzelta na půlící čáře, po kterém viděl druhou žlutou kartu a tudíž musel předčasně do sprch. Toto vyloučení ovlivnilo útočné snažení Pěnčína a hosté byli pro pěnčínskou branku stále nebezpečnější. A pět po jednom souboji v pokutovém území hlavní arbitr odpískal druhý pokutový kop proti domácím. A tentokrát ho hostující hráč s přehledem proměnil. Svěřenci trenéra Pumrleho, ač v deseti, zbraně nesložili a ještě se jim podařilo dostat do šancí, kdy hlavně průnik Zapadla volal po vyrovnání.

V 80. minutě se síly na hřišti vyrovnaly, když i hostující hráč viděl kartu červené barvy, ale domácí už se závěrečného tlaku vytěžili pouze několik rohových kopů, se kterými si hostující obrana poradila a když se neujala ani střela Vysyla Nemyrovského po exekuci přímého kopu, odcházeli Pěnčínští z prvního vystoupení v 1.A třídě poraženi výsledkem 1:2

Hodnocení trenéra

V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem, měli jsme územní převahu, soupeře jsme více ohrožovali a častěji drželi míč na svých kopačkách. Vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, které jsme nedokázali proměnit. Věřím, že kdybychom některou z šancí přervali v gól, výsledek v poločase by nebyl pouze 1:0, ale mohl být daleko vyšší například, protože největší šanci soupeř zahodil při pokutovém kopu, který nadvakrát zneškodnil Pirvnec. Bohužel nám to dneska střelecky nevyšlo, v koncovce nám chyběl klid a i trochu toho štěstí.

V druhém poločase jsme byli nuceni střídat útočníka Chlomka pro svalové zranění, a po chvilce na to ukázal hlavní rozhodčí po druhé žluté červenou kartu pro Mätzelta, který zbytečně oslabil svůj tým a nabídl hostům šanci výsledek tohoto utkání otočit. Jinak všichni hráči předvedli kvalitní výkon a jenom můžeme litovat naší slabé koncovky, která nás dlouhodobě trápí. Nutno podotknout, že jsme nebyli v kompletní sestavě. Bohužel nám chybělo dost hráčů, ale i když chyběli, hráči v dnešním utkání je dokázali nahradit a zaslouží všichni pochvalu za to, jak zápas odehráli především v prvním poločase.

Sestava: Pivrnec, Mätzelt, Bejda, Matějček J., Lang, Matějček P., Nemyrovskyy, Fajfr, Zapadlo, Chlomek, Hušek Náhradníci: Krčmárik, Ondrejčík
Branka za Pěnčín: Nemyrovsky
Statistika utkání: Šance: 14:9. Střely na: 11:6. Střely mimo: 3:3. Rohové kopy: 9:2. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 15:8. ŽK: 4:3. ČK: 1:1