„Naším cílem je být nejhůř na třetím místě tabulky krajského přeboru. A nejsme od něho tak daleko," odpověděl Rudolf Říha, asistent trenéra, na otázku, zda byl fotbalový tým Velké Hamry A spokojený se svým výkonem v podzimní části soutěže.

Víte, kde máte ještě rezervy, abyste tento úkol splnili?

Dostávali jsme někdy zbytečné góly. Musíme tedy zapracovat na obraně. A nezvládali jsme utkání s týmy ze špičky tabulky, třeba se Mšenem, které nás jednoznačně v prvním poločase přehrávalo. Pak už jsme se zlepšili, ale nestačilo to. Utkání s Českou Lípou bylo vyrovnané, mohl vyhrát kdokoliv. S dalšími soupeři z dolní části tabulky jsme už ale většinou bodovali. Nesmíme tedy dostávat hloupé góly a musíme zkvalitnit obranu, zvládnout zápasy se špičkou.

Který zápas byl pro vás nejtěžší a který nejlepší?

Nejtěžší určitě ten se Mšenem. Chtěli jsme hrát vyrovnanou partii, ale soupeř byl lepší. A nejlepší?Asi utkání s Frýdlantem, ten jsme porazili jednoznačně 8:0. Dobrý výkon jsme podali i s těžkým soupeřem ve Skalici. Bodovali jsme tam, uhráli jsme remízu 2:2.

Jak se vám jeví soupeři?

Za špičku považujeme jednoznačně Mšeno, to je favoritem. Chtěli bychom se nejvíc měřit s Českou Lípou, Skalicí a se Sedmihorkami. Ty patří ke špičce krajského přeboru.

Jak hodnotíte výkony rozhodčích?

Vůbec se na rozhodčí nesoustředíme, ale na náš výkon. S ničím špatným jsme se za celý podzim nesetkali.

Koho byste za podzimní výkony pochválil? Kdo je největší oporou týmu?

Velkou jistotou je pro nás brankář Kobachidze, který k nám přišel v létě. Tradičně je spolehnutí na střelce Pepu Hlubůčka. Ten zaskočil také na postu kapitána týmu za zraněného Pavla Matochu, ten nemohl celý podzim hrát. Vyzdvihl bych ještě v záloze Honzu Linku.Ti tři jsou osou našeho mužstva.

A jak jste zvládli elektronické zápisy z utkání, které zpočátku naháněly hrůzu?

Určitě kladně. Nestěžujeme si, zjednodušilo nám to práci.

Jak bude ve Velkých Hamrech vypadat zimní příprava?

Začínáme desátého ledna. Budeme využívat naše hřiště s umělou trávou. V plánu máme také spinning. A v únoru nás čeká ještě čtyřdenní soustředění v domácích podmínkách.

Plánujete také v rámci přípravy nějaké zápasy?

Určitě ano. Utkáme se s Frýdlantem, s juniorkou FK Jablonec, se starším dorostem FK, s Novým Borem, Lázněmi Bělohrad, Jičínem a na závěr máme ještě Mšeno B. Hrát budeme skoro každý víkend. S takovým plánem jsme spokojení. Máme v přípravě samé dobré soupeře, kteří nás prověří.

A změny v kádru plánujete?

Teď už nechceme posilovat, tak, jako tomu bylo dřív. Přijde maximálně jeden hráč. Nyní se chceme zaměřit hlavně na práci s týmem, aby se hráči stále zlepšovali. Mužstvo máme nyní takové, se kterým jsme spokojení a chceme už jen, aby se výkony a výsledky stále zlepšovaly

V Hamrech chodí na vaše zápasy i hodně fanoušků…

Odhaduji, že na fotbal v Hamrech chodí tak osmdesátka fanoušků. Podporu tady fotbal určitě má.