V polovině července odjíždí na soustředění do Heřmanic.

Nejprve je otestují

„Na zahájení se sešlo dvacet sedm hráčů. Po dvou týdnech volna začali individuálním plánem a pak už jsme se sešli jako tým. Do přípravy hráči vstupují fyzickými testy, abychom měli jejich vstupní ukazatel připravenosti. Během čtrnácti dnů se podíváme postupně na všechny hráče v kádru a do soustředění ještě dojde k prvnímu zúžení kádru na dvacítku a tři brankáře. Máme ještě rozdělané příchody některých nových posil, které by nás mohly mužstvo doplnit. Kádr se tak ještě může měnit. Jsme rádi, že je v týmu zdravá konkurence," říká k začátku přípravy trenér David Oulehla.

Bez videa to nejde

Trenéři se v letní přípravě zaměří na rozvoj vytrvalosti, síly,rychlosti, výbušnosti a herních prvků. „S hráči budeme pracovat individuálně. Budeme pokračovat v natáčení tréninků a utkání a analyzovat hráče i tým. Dnes to již bez toho nejde, hráči tak budou mít podrobné informace. Nastavíme jim individuální plán a pod dohledem kondičního trenéra budou posouvat svoji výkonnost stále dál," doplnil trenér Oulehla.

Tým dorostu U19 se skládá z hráčů ročníků 1997 a 1998. A jeho kouč věří, že mužstvo pro další sezónu složí tak, že bude konkurenceschopné. Před sebou mají ještě sedm přípravných utkání, která postupně všechny hráče náležitě prověří. O post v mužstvu budou muset bojovat. „Příprava bude náročná, ale pestrá," uvedl trenér dorostu FK Jablonec U19 David Oulehla.