FC Pěnčín – TJ Spartak Chrastava 1:6 (1:3)

Již od začátku utkání bylo zřejmé, že soupeř je výkonnostně jinde než domácí hráči a že to pro Pěnčínské bude fyzicky náročné utkání, kdy se budou po většinu zápasu bránit a spoléhat na rychlé protiútoky.

Pěnčín šel do vedení po jednom takovém protiútoku, kdy přihrávku zprava od brankové čáry zhruba z prostoru hranice vápna střelou k tyči uklidil míč do sítě Randák, který Pěnčínu vypomohl z týmu Jenišovic. Po inkasované brance hosté zvýšili aktivitu a zatlačili domácí celek před branku Honzy Pivrnce. Ten si na nedostatek práce rozhodně nemusel stěžovat a několika zákroky zabránil hostům ve skórování. Herní kvalita však byla na soupeřově straně a Pěnčín musel často běhat bez balónu, posouvat se v obranném bloku, podstupovat bezpočet osobních soubojů a prakticky se neustále bránit. Chrastava do konce poločasu proměnila 3 šance, které vznikly po individuálních chybách jednotlivců, ale i po vykombinování celé obrany.

Druhý poločas začal v podobném duchu jako končil poločas první. A až když hosté přidali čtvrtý gól, tak lehce polevili v koncentraci. A i Pěnčínští si vypracovali několik příležitostí, kdy ohrozili hostující branku, ale bez gólového efektu. Ač o výsledek v přípravném zápase nejde, zápas byl rozhodnutý, a proto se dohrával již v poklidném tempu. Hosté v závěrečných minutách vstřelili ještě další dva góly a upravili konečný výsledek na 1 : 6.

Hodnocení trenéra Pumrleho: ,,Jsem s výkonem svých svěřenců spokojený, především v prvním poločase. Dostali jsme se dovedení po krásné střele Matěje Randáka, který ukázal, že patří k oporám Jenišovic. Škoda, že nám jednobrankové vedení nevydrželo déle a inkasovali jsme hned vzápětí po třech minutách hry. Hráli jsme s týmem, který hraje o dvě soutěže výš a věděli jsme, že to pro nás nebude jednoduché utkání, ale utkání jsme na naše poměry zvládli dobře. Jediné, co nás sráželo, byly individuální chyby a zbytečné ztráty míčů, když jsme nebyli pod tlakem soupeře. Na tom musíme zapracovat, především na kvalitě a přesnosti přihrávek. Do 75.minuty jsme drželi stav 1:3, což vůbec není špatné proti týmu, který hraje divizi. Šance ke skórování jsme měli také, ale nedokázali jsme je plně využít. Nejvíce mě mrzí poslední dva obdržené góly, které jsme dostali v 90., 91. minutě utkání, které jsme inkasovali, podle mého názoru, z nekoncentrovanosti s blížícím se koncem utkání. Musím konstatovat, že u některých hráčů nás trápila drobná zranění po víkendovém soustředění v Rokytnici. Ale i ti ukázali morálku a zápas odmakali. Celý tým měl po utkání z tohoto duelu dobrý pocit, což je důležité. Po zápase nešetřil chválou na naše hráče ani ligový Jiří Štajner, kterému se hra našeho týmu velmi líbila. Za sebe i celý tým bych chtěl poděkovat hráčům z okolních klubů, kteří nám v tomto zápase vypomohli a byli pro nás velkým přínosem. Jednalo se o Matěje Randáka z Jenišovic, Michala Pfeifera a Jiřího Mejsnara z Desné.“

V sobotu 10. února od 15 hodin sehrají hráči Pěnčína další přípravné utkání, tentokrát na UMT účastníka krajského přeboru hráčů Frýdlantu. A jelikož je to zápas hraný o víkendu, věříme, že se do přípravy zapojí i ostatní hráči, včetně jarních posil, na které se těšíme a od kterých očekáváme přínos herní kvality

Střely na: 6:12; Střely mimo: 9:10; Rohové kopy: 5:6; Ofsajdy: 3:3; Fauly: 3:5; ŽK: 0:0; ČK: 0:0