V úvodu desátého měsíce se jablonečtí fotbalisté pakovali na další dalekou cestu, tentokrát k ligovému duelu u nováčka ve Zlíně.

Na zlínské Letné ale utkání vítěze nenašlo, kluby si body rozdělily za plichtu 2:2. Následovala ligová přestávka, v které si čtveřice jabloneckých hráčů Trávník, Rys, Greguš a Karavaev plnila reprezentační povinnosti.

Další jablonečtí hráči mezitím navštívili základní školy na Jablonecku a pozvali děti na blížící se domácí duel se Slavií Praha, který byl zároveň dalším z promoční akce „Víkend otců". Zápas s týmem z Edenu si vychutnalo i třiadvacet členů dětského fanklubu týmu FK Jablonec. Děti měly tu čest doprovodit hráče při nástupu na trávník. V samotném utkání se ale diváci branky nedočkali, zápas skončil nezáživnou remízou 0:0 a kouč Šilhavý byl po zápase velmi kritický.

V říjnu se konečně mezi tři tyče vrátil rekonvalescent Roman Valeš. Poprvé od svého nelehkého zranění se jablonecký brankář zapojil do ostrého zápasu v dresu juniorky a dobrými výkony jí dopomohl k několika důležitým bodům v průběhu podzimu.

Jablonecký klub nadále rozšiřoval své aktivity se Společností pro Jizerské hory. V říjnu předal kapitán týmu výtěžek z aukce podepsané klubové kšiltovky. Samotní hráči se poté přidali k akci „Ukliďme Jizerky".

Hra se ale nedařila

Na trávníku se ale jabloneckým barvám nedařilo, i druhé domácí utkání v řadě, tentokrát proti Dukle skončilo remízou, i když tentokrát za bod mohli být Jablonečtí rádi, neboť dotahovali dokonce dvoubrankové manko. Plichtou skončilo také následné utkání na Slovácku.

Říjen byl plný remízových výsledků, výjimkou bylo jen pohárové vítězství 2:0 v prvním osmifinále MOL Cupu ve Frýdku-Místku.

Ozdobily je vousy

V listopadu se k tradiční charitativní kampani Movember, zaměřenou na prevenci rakoviny prostaty a mužského zdraví, připojili jablonečtí hráči, jejich tváře zdobil celý měsíc hustý knír. Předposlední měsíc v roce oslavili své narozeniny hned dvě legendy jablonecké kopané. Gratulace z klubu letěla k 76. narozeninám Jaroslava Dočkala a o rok mladšímu Václavu Halamovi.

V úvodu měsíce se Jablonečtí konečně radovali z tolik očekávaných vítězství. Tým nejdříve splnil povinnost a přešel přes Frýdek-Místek do jarního čtvrtfinále MOL Cupu. Až v sedmém domácím zápase se konečně jablonečtí fanoušci dočkali taky domácí výhry. Ze Střelnice odjížděla poražena až Sigma Olomouc. Při tomto duelu na sebe hodně upozornila i sovička Jizerka, která si celé utkání užívala po svém. V další reprezentační pauze byla Střelnice dějištěm kvalifikačního utkání reprezentantů U21 o postup na mistrovství Evropy. Lavičkovi svěřenci se bili jako lvi a proti favorizované Belgii si připsali jednobrankovou výhru v sestavě i s Jablonečáky Trávníkem a Rysem. Hráči i vedení klubu FK Jablonec se připojili ke kampani na podporu nemocného fotbalisty Mariána Čišovského, který trpí Amyotrofickou laterální sklerózou.

Do Jablonce po čase zavítal i náš nejlepší střelec a člen Klubu legend FK Jablonec David Lafata, který zde představil svou novou knížku. Pro fanoušky byla v listopadu spuštěna také nová mobilní verze klubového webu. Dozvěděli se o ní na již tradiční besedě s trenérem a zástupci klubu.

Po reprezentační přestávce ale Jablonec na vítěznou notu nenavázal. Nejdříve neudržel vedení na teplických Stínadlech, kde neproměnil penaltu a remizoval. V posledním domácím utkání v takzvaném šlágru kola Jablonečtí doma podlehli vedoucímu týmu soutěže z Plzně.