Parta trenéra Jiřího Plíška padla doma počtvrté během podzimu. Něco podobného Stínadla stěží pamatují. Jablonec se naopak těší ze zasloužené výhry, díky níž bude na jaře moci bojovat o evropské poháry.

„Z toho bolí oči pánové, hrajte už, to je hnus!“ zařval zoufale jeden z mála teplických fanoušků v hledišti více než prořídlého stadionu, když žlutomodří na konci první půle prohrávali 0:1.

Jejich výkon byl statický a zvláště v obraně dopřávali soupeři dostatek prostoru pro nebezpečné rejdy před brankářem Grigarem. Souboj o páté místo a „evropskou naději“ začaly sice Teplice docela dobře, po úvodním tlaku v ofenzivě však pouze paběrkovaly.

Jablonec, kterému chyběl jeho nejlepší střelec Tomáš Pekhart, potvrzoval dobrou formu z posledních zápasů, ve kterých šestkrát po sobě neprohrál. Skláři naopak pokračovali v bídných výkonech, a když po opakovaných zmatcích v obraně uklidil míč po krásné diagonální přihrávce Pitáka Kovařík, vedli svěřenci trenér Františka Komňackého v lázeňském městě 1:0.

Jejich náskok mohl být ještě do přestávky dvoubrankový, střela Jarolíma ale zatřásla pouze břevnem teplické svatyně.

V úvodu druhé půle si dal málem vlastní gól Vidlička, míč naštěstí pro Teplice skončil pouze v zámezí. Z následného rohového kopu už ale Grigar lovil neposednou merunu ze své sítě.

Svým druhým gólem v utkání ho překonal v pokutovém území nikým nehlídaný Kovařík. Diváci poté sledovali na rozbahněném terénu tristní podívanou ze strany rozklížených domácích fotbalistů a pohodovou produkci hostů z Jablonce.

Tu narušil až závěr zápasu. Mahmutovič nejprve trefil břevno a za pár minut i síť za Michalem Špitem. Vyrovnat se ale už domácím nepodařilo.

„Museli jsme kvůli absenci Pekharta změnit rozestavení a způsob hry. Dali jsme doprostřed hřiště kreativní typy hráčů a zvláště v první půli se nám to osvědčilo. Utkání jsme mohli při větší střelecké pohotovosti rozhodnout i v první půli. V závěru jsme se báli o výsledek, zalezli jsme a dali soupeři šanci. Škoda, že už podzim končí, chytili jsme teď jiskru,“ řekl po utkání trenér Jablonce František Komňacký.

Teplický kouč Jiří Plíšek byl naopak rád, že je fotbalový podzim minulostí. „Závěr sezony nás nezastihl v oslnivé formě. Za první půli se můžeme divákům jen omluvit. Vše bylo připravené tak, abychom nebyli ničím zaskočení. Neběhali jsme a to je velké zklamání. V posledním utkání podzimu to prostě musí být jinak. Máme přes zimu nad čím přemýšlet. Čeká nás hodně práce a analýza přínosu některých hráčů pro naše mužstvo,“ procedil mezi zuby zklamaný lodivod FK Teplice.