Zásada - Malá Skála 5:2 (4:1)

„Naše zásadské mužstvo předvedlo opět na domácím hřišti výborný výkon. Nejdříve zahrozili však hosté, když průnik útočníka Malé Skály na poslední chvíli "hasil" stopér Zásady Honza Pleštil a za svůj nedovolený zákrok si odnesl žlutou kartu udělenou rozhodčím Albem,“ uvedl k úvodu zápasu za domácí Miroslav Princ.

Přímý volný kop z bezprostřední hranice 16. domácích hostům nevyšel. Zásadští hráli dobře kombinačně a již v 6. minutě rozvlnil síť hostí domácí s chutí hrající Petr Janka. Hosté z Malé Skály byli jako zakřiknutí, nebyli schopni reagovat na aktivitu a presing domácích. A nedařila se jim kombinace a ani hra na náhodu nebo nákopy za obranu domácích.

Naopak Zásadští byli při chuti a byl to opět Petr Janka, který po kombinaci zleva překvapil ze složité pozice brankáře hostí Miroslava Hlaváče. A zakončením na zadní tyč zvýšil vedení Zásady na 2:0. Dále domácí rychlík Tomáš Loukota si zpracoval ideální pas zprava po zdařilé kombinaci Dominika Mrkvičky a Martina Salaby a překonal gólmana hostí již po třetí. Stav utkání tak upravil ve 40. minutě na 3:0. Konec 1. poločasu byl pro diváky velice zajímavý, protože hosté nesložili své zbraně a hned z protiútoku se prodral skrze obranu domácích útočník hostí. V penaltovém území udělal kličku Martinovi Salabovi, který "zaskakoval" za beka Petra Beneše a který útočníka rukama přidržel.

Rozhodčí Albl správně nařídil ve 41.minutě pokutový kop. Exekutorem za Malou Skálu byl Zdeněk Kotrba, tak jako v předchozím společném měření sil opět nedal, netrefil bránu domácích tentokrát střeženou Petrem Růžičkou.

Trest od Zásadských přišel neprodleně, když hned o minutu později, ve 42. minutě, se zdařile kombinovalo opět po pravé straně. Útok zatáhl po obejití tří hráčů hostí Marek Šupík a přízemním prudkým centrem našel na vzdálenější tyči Petra Blažka. Ten si pohlídal zakončení a zvýšil na již 4:0. Hosté ještě stačili snížit na 4:1 ve 43. minutě Zdeňkem Kotrbou. První poločas tedy vyzněl jednoznačně pro domácí SK Zásada z.s. a to 4:1.

Do 2. poločasu nastoupili lépe opět domácí. Zdařile kombinovali, hru rozehrávali ze stran a důsledně bránili. Hosté se uchylovali spíše ke tvrdší hře, která měla za úkol zřejmě rozklížit hru Zásady, avšak neúspěšně.

Zásada zahrávala přímý volný kop z asi 35ti metrů od branky hostí. Dominik Mrkvička vyslal prudký "projektil", který zasáhl ve zdi stojícího hráče hostí do horních partií, zřejmě do hlavy. Ten ale nelehl a ani hra nebyla přerušená, a tak odražený míč opět Dominik Mrkvička zpracoval a zdálky nártem překonal pod břevno brankáře Miroslava Hlaváče. Maloskalští protestovali u sudího, ale bez úspěchu. Domácí se tak ujali vedení 5:1. „Nutno podotknout, že nebylo jasné v prvních okamžicích, zda byl bránící hráč hostí otřesen nebo nikoliv. Pokud by tomu tak bylo, jistě by rozhodčí situaci správně vyhodnotil a hru hned přerušil,“ dodal za domácí Miroslav Princ.

Poslední slovo si v úspěšném zakončení vzali hosté z Malé Skály, když přízemní střelu Zdeňka Kotrby tečoval někdo z domácích a míč proklouzl pod rukou zásadského gólmana Petra Růžičky k tyči. Stav utkání vyzněl jednoznačně lépe pro domácí SK Zásada z.s., a to jak průběhem hry, tak i počtem vstřelených branek. Fotbalové mužstvo Zásady si připsalo do tabulky další tři body.

Fotbalový klub SK Zásada z.s. zve své příznivce k dalšímu utkání, které se hraje následující neděli 22.10.2017 od 15,30 na půdě FK Držkov. Odehraje se další letošní derby proti držkovské rezervě.

Hlavním rozhodčím byl Petr Smoleňák, asistenti Jakob Ježek a Matěj Pokorný. Utkání řídili s přehledem a kvalitně.

Sestava mužstva SK Zásada: Růžička (G), Pleštil, Beneš, Čurda, Prousek (85. Lhota), Salaba, Blažek P., Janka (C) (70. Cón), Loukota (86. Bukvic), Šupík, Mrkvička
Sestava mužstva FK Malá Skála: Hlaváč (G), Nikodým, Flégr (46. Rulec R.), Novák (85. Čech), Šilhán, Cafourek, Kotrba, Polcer (72. Flégr), Hloušek (66. Salaba L.), Kopecký (C), Daníček
Branky mužstva SK Zásada: Petr Janka - 6. a 30. min., Tomáš Loukota - 40. min., Petr Blažek - 42. min., Dominik Mrkvička - 57. min.
Branky mužstva FK ZEZ Rychnov: Zdeněk Kotrba - 43. a 65. min.
ŽK: 3:1. Rozhodčí: Albl (R), Ježek (AR1), Plíva (AR2)
Počet diváků: 50