V posledním domácím utkání podzimu I.B třídy východ chtěla Zásada potvrdit dobré výkony na domácím hřišti. V zápase sousedů v tabulce ale hosté z Plavů zásadskou obranu překvapili hned na začátku zápasu, když v 6. minutě zahrávala Zásada rohový kop, po kterém hosté rychle rozehráli na Čermáka. Ten utekl domácí obraně a se štěstím proměnil na 0:1.

Pak za to už vzali

Ve 12. minutě, po nevinné akci a nepovedené střele hostů, si domácí brankář Kopal s přispěním sluníčka srazil míč do vlastní brány a bylo to 0:2. Domácí po těchto rychlých brankách převzali hru do své moci, ale hosté stále hrozili z rychlých brejků. Po jednom z nich zakončoval Rimský na 0:3 a tím ukončil poločasové trápení Zásady.

A dali aspoň jednu

Druhý poločas probíhal stejně. Zásadští se pokoušeli dobýt hostující branku a hosté měli několik šancí z rychlých protiútoků. V 67. minutě vykřesal pro domácí naději kanonýr Srbek, který snížil po nezištné přihrávce Szatmariho na 1:3. Od této chvíle si domácí vytvořili velký tlak, ale hostující brankář Škaloud čaroval a velké šance Procházky a Šímy zneškodnil. V závěru hosté hráli bez vyloučeného Čermáka. Ale již si cenné vítězství pohlídali.

Poslední kolo I.B třídy východ hrají oba týmy o víkendu. Zásada jede do Horní Branné a Plavy se utkají doma s mužstvem Jilemnice.

Rozhodčí: Čurda. Branky: 66 Srbek 6. Čermák, 12. Balatka, 36. Rimský. ŽK 2:3 ČK 0:1. Diváci: 80.

Zásada: Kopal Milan, Šíma, Čurda, Procházka, Lhota (29. Szatmari), Kopal Michal, Blažek, Tichý (46. Neumman), Srbek, Krečík, Honzák (78. Mrkvička).

Plavy: Škaloud, Jelínek, Černý, Lesek Matěj, Jón, Tomíček, Šimerda, Lesek Lukáš, Rimský (65. Gallyas), Čermák, Balatka (59. Pekař).