Mšeno – Pěnčín 2:1 (1:1)

Vedoucí Mšeno chtělo potvrdit roli favorita a tomu přizpůsobilo také vstup do zápasu a začalo si vytvářet převahu.

Jenže první gól dali hosté. Ve 2. minutě se po krásném centru prosadil Bukvic. Mšeno se od té doby více tlačilo do zakončení, ale stále se nedařilo vyrovnat.

To se povedlo až ve 22. minutě, jenže gól nebyl pro ofsajd uznaný. Pak se na obou stranách ještě objevily nějaké šance, ale bez efektu.

Ve druhém dějství se hrálo více na polovině Pěnčína a Mšeno mělo k dispozici hned tři obrovské příležitosti. Jenže s nimi naložilo tak, jak to Mšeno v poslední době dělá často. Ani prázdná brána před útočníkem nevede ke vstřelení branky.

Pěnčín se trochu vydal z koncentrace, díky diskuzím s rozhodčím. Nutno říct, že některé situace ohledně výhod byly posouzené necitlivě.

Rozhodnutí přinesla situace z 80. minuty, kdy se po rohu trefil hlavou Brezinský. Do konce utkání se už nic zásadního nestalo a Mšeno uhájilo těsné vítězství.

Branky: 45. Šimek, 80. Brezinský – 2. Bukvic. Rozhodčí: Noháč, ŽK: 1:5. Diváků: 60. Mšeno: Braniš – Seilnger, Vanc, Brezinský, Holeček (76. Lietava O.) – Krejčík, Peškar, Vrabec, Bém - Pokorný, Šimek (72. Čech). Pěnčín: Pivrnec – Ráček, Balásek, Matějček J., Sekerák – Záveský (85. Konopásek), Mrklas, Pszyk, Bukvic – Chlomek, Matějček P. (75. Sedlmajer).

Železný Brod – Desná 0:2 (0:1)

Okresní derby začalo opatrně z obou stran, ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu a umožnit soupeři dostat se do vedení. Více ze hry měli desenští a mohli jít do vedení v 5. minutě, kdy uvolnil Vokál dlouhým pasem Hlubučka, ten však v dobré pozici trefil jen obránce domácích, ve 14. minutě vyslal Pipek do tutovky opět Hlubučka, jeho střela minula domácí branku.

Ve 20. min. se již stav měnil ve prospěch hostů – na Maňákův dlouhý výkop reagoval Hlubuček, který podstoupil tvrdý souboj ve vápně s domácím obráncem, byl v něj důraznější a hlavou umístil míč k tyči - 0:1.

Ve 29. minutě vytáhl na roh nebezpečnou střelu domácích Maňák. Ve 32. minutě se v rohu vápna ochotně poroučel k zemi domácí Hadač bráněný Štěpánkem a rozhodčí písknul velmi přísnou penaltu. K jejímu provedení se postavil Maryško a k radosti Desné trefil pouze tyč.

Ve 44. minutě se vyhnul ofsajdové pasti hostů domácí Hadač, postupoval sám na vybíhajícího Maňáka, ten jeho střelu vyrazil a dorážka domácích šla vedle.

Do druhého poločasu nastoupili domácí odhodláni změnit stav skóre a měli územní převahu, jejich koncovka však byla neplodná. Ve 46. minutě nevyužili velký závar před desenskou brankou. V 58. minutě Hlubuček našel ve vápně Pipka, ale ten dobrou pozici prováhal.

Poté opět hrozili domácí, v 65. minutě centroval z pravé strany Hartl, ve vápně byl volný Kunh, ale trefil pouze tyč. V 70. se na levé straně uvolnil Hadač, našel ve vápně opět volného Kuhna, ten však ve vyložené pozici mířil vedle branky. Poté hosté hru vyrovnali a byli nebezpečnějším mužstvem.

V 79. minutě se dostal do dobré pozice Hlubuček, ale místo přistrčení volnému Rácovi, volil zakončení, které nevedlo k úspěchu, v 81. min. Křemen dlouhým pasem vysunul Ráce, ten hledal v dobré pozici Hlubučka, ale centr byl nepřesný.

Desenským se podařilo zvýšit skóre na 0:2 v 83. minutě. Rác pronikal vápnem domácích, pádem pod jeho nohy ho fauloval domácí gólman, nařízenou penaltu proměnil sám faulovaný Rác.

V posledních pěti minutách se domácí nadechli k poslednímu tlaku, ale skórovat se jim již nepodařilo: v 85. vyrazil na roh Maňák nebezpečnou střelu Hadače, v 86. minutě neproměnil tutovku Hartl, když mířil vedle branky proti vyběhnuvšímu Maňákovi.

Branky: 20. Hlubuček, 83. Rác (PK). Rozhodčí: Brož V., ŽK: 3:3. Diváků: 100. Ž. Brod: Kopal – Kovář, Šilhán, Král, Vozka – Hartl, Wanacki, Maryško, Hadač P. – Kuhn (75. Hadač L.), Kameník. Desná: Maňák – Štěpánek (46. Špaček), Vokál, Křemen, Bartoš – Kopal, Pipek, Zonyga, Kobylka (68. Šindelář) – Rác, Hlubuček (90. Hejcman).