Ve Frýdlantu utrpěli Brodští zbytečnou prohru

Frýdlant - Železný Brod 4:3 (2:1)

17.8.2015

Fotbal. Ilustrační snímekFoto: Deník/ František Géla

Brod zajížděl na půdu nováčka krajského přeboru s cílem bodovat. To se mu ale nepovedlo, přestože měl skvělý úvod.

Hosté začali dobře

Ve 3.minutě se totiž trefil z přímého kopu Maryško do šibenice a vše vypadalo dobře. Jenže problémem Brodu je nedůraz v osobním bránění, a to hlavně při vysokých nakopávaných míčích soupeřů. Ve 32.minutě pravý bek domácích lehce nakopl míč přes levou obranu stranu brodské obrany. A ta zůstala nepochopitelně nepokrytá. Jediný bránicí hráč Brodu Kotlár T. nestačil rychlostně domácímu hráči, který ze strany přesně odcentroval na zadní tyč. Tam se objevil nepokrytý Kutílek a snadno vyrovnal na 1:1. Laciný gól jde na vrub několika hráčů, kteří při bránění pouze statovali.

Pak jim dali šance

Ten seznam by byl při obdrženém gólu minimálně pětičlenný. Brod mohl jít znovu do vedení v 35.minutě, kdy hlavičkoval sám před brankou domácích Havrda. Jeho hlavička ale byla slabá a šla doprostřed branky, kde byl domácí brankář připraven. Další nezvládnutý moment Brodu přišel na konci prvního poločasu, kdy přišel další nakopnutý míč. Berka prohrál ve středu hřiště hlavičkový souboj, po kterém měli domácí vydlážděnou dálnici směrem k brance Javůrka.

Soupeř zaútočil

Toho domácí Nosek lehce obstřelil a bylo to 2:1. Kde byla obrana Brodu je záhadou. Hosté pak už jen rozehráli a byl konec poločasu. Ve druhém poločasu přišel v 70. minutě další zkrat ve středu hřiště a další díra ve obraně. Statická obrana Brodu opět propustila míč za svou obranou linii, na který špatně vyběhl brankář Javůrek a Štrbák, který byl u míče dříve do prázdné branky zvýšil na 3:1. Pak se Brod vzchopil a během dvou minut vyrovnal. Nejprve v 78.minutě z penalty snížil Šimek a v 80. vyrovnal lobem Holeček.

Byli aktivnější, ale…

Brod byl poté aktivnější, ale přišla čtvrtá minuta nastavení a další kiks v obranné činnosti. Na prostředku obrany zůstal volný Plesar, který střelou k tyči rozjásal domácí hráče i příznivce. Brod tak daroval výhru Frýdlantu.

Příště hrají doma

Na travnatém hřišti soupeře přihlíželo utkání sto padesát diváků. Další zápas krajského přeboru budou hrát Železnobrodští na domácím hřišti. Ve třetím kole hostí u Jizery v neděli 23. srpna od 17 hodin mužstvo Košťálova. Duel bude řídit trojice rozhodčích Zdeněk Nádeník, Jiří Blaschke a Krištof Kowalik. Fotbalisté věří, že jim místní fanoušci připraví výbornou kulisu a podpoří tak první výsledek na domácí půdě.

Sestava Železného Brodu: Javůrek, Šilhán, Kotlár T., Berka, Kovář, Grebeníček ml. (23. Holeček), Maryško, Močkovský, Havrda, Kraus (83. Picek), Šimek.

Branky: 33. Kutílek Pavel, 45. Nosek Michal, 72. Štrbák Jakub, 93. Plesar Milan 3. Maryško Jan, 78. Šimek Pavel (pen.), 80. Holeček Tomáš

Rozhodčí: Hnětynka

17.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Projekt nového koupaliště v Jilemnici za 76 milionů korun, na kterém pracovalo několik let vedení města, se stavět nebude. Rozhodlo o tom místní referendum. Foto: vizualizace
8

Občané v Jilemnici řekli projektu koupaliště jednoznačně NE

Městské divadlo v Jablonci nad Nisou
EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZUJEME

Velký kulturní přehled z Jablonecka a Semilska na celý týden

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřou dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech budou moci plnoletí občané ČR opět volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.

Na Proseči se hraje o 15 000 dolarů, jablonecké čeká postup do extraligy

Jablonec n. N. – V pondělí 23. října startuje na prosečských tenisových kurtech první halový turnaj zimního seriálu Českého tenisového svazu, Czech Indoor Futures.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.