Bez vítěze skončilo středeční očekávané střetnutí dvou špičkových týmů letošní 1. fotbalové ligy. Ve vyrovnaném duelu Jablonce a Sparty gól nepadl, i když šance Pekharta v 77. minutě po něm volala.

Prvoligovou premiéru jako zvon v televizním duelu třetího a prvního celku tabulky absolvoval jablonecký brankář Frydrych, který musel zaskočit za jabloneckou gólmanskou jedničku Špita. Toho postihlo před zápasem zranění třísla. Trenér Komňacký neměl k dispozici ani útočníka Vošahlíka, který je nemocný a bere antibiotika.

Ve vyrovnaném prvním poločase viděli diváci tři nebezpečnější gólové situace. První dvě si vypracovala Sparta v krátkém časovém sledu. V 23. min. naskočil na Žofčákův centr ze standardní situace nebezpečně Brabec, ale z dobré pozice hlavičkoval mimo.

O minutu později zaběhl za obranu Jablonce Sionko, trefil míč v akrobatické poloze z voleje, Frydrych vyrazil a následný Sionkův pohotový centr nenašel před jabloneckou brankou sparťanské spoluhráče.

Na druhé straně se zablýskalo v 36., kdy do té doby matný Jablonec měl ke gólu opravdu blízko. Vše začalo u nejagilnějšího jabloneckého hráče Jarolíma, jenž vysunul Kovaříka, ten pohotově nacentroval a Pavlíkovu střelu skluzem odvrátil brankář Blažek kolenem. Na střely byla v bezbrankovém poločase lepší Sparta, pokud jde o rohy a držení míče, byl na tom lépe Jablonec.

„Nikdo to nechce moc otvírat, aby neinkasoval. Je vidět, že jde o hodně,“ vystihl dění v první půli jablonecký středopolař Marek Jarolím.
Po přestávce se domácí pokusili o aktivnější nástup. Několik centrů Jarolíma do 50. minuty zůstalo bez užitku.

V 67. trenér Komňacký posílil jabloneckou ofenzivu o Pekharta, který přinesl na hřiště vzruch. Nejprve dvěma zákroky na Řepku, ale zejména v 77. min. kdy se dostal do stoprocentní tutovky. Přešel přes vyběhnuvšího Blažka, ale před prázdnou brankou se jako duch zjevil Brabec a míč ukopl.

Poslední čtvrthodina nabídla oboustranně nejvíce zajímavých situací z celého zápasu, ale gól nakonec ani z jedné ze slibných příležitostí nepadl.

JABLONEC – SPARTA 0:0
Rozhodčí: Jech - Zlámal, Koval.
ŽK: Loučka - Hoheneder, Kušnír.
Diváci: 5232.
Jablonec: Frydrych - Zábojník, Huber, Drsek, Jablonský - Haurdič (67. Pekhart), Pavlík (88. Eliáš), Jarolím (90+1. Michálek), Loučka, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.
Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Hoheneder - Sionko, Žofčák (90. Hejda), Kucka (81. Vacek), Kadlec (74. Lačný) - Wilfried. Trenér: Chovanec.