Desná - Stráž p. Ralskem 1:1 (0:0)

V prvním domácím utkání jara jsme přivítali souseda v tabulce: Stráž pod Ralskem.
Utkání bylo vyrovnané, obě mužstva přistoupila k utkání zodpovědně a nedala soupeři
ani „píď" hřiště zadarmo, pro diváky bylo utkání atraktivní, protože obě mužstva šla
za vítězstvím a nebylo minuty, aby se na hřišti nic nedělo a diváci se nebavili.
Od první minuty bylo utkání velmi bojovné a obě mužstva měla díky napadání soupeře
málo místa pro kombinaci. První příležitost si vytvořili domácí, když našel Kopal přesnou
přihrávkou ve vápně V.Kořínka, jeho střela bohužel minula hostující branku. O minutu
později byli blízko ke gólu hosté, ale se šancí Vinše si Doubek poradil. Ve 30.min se
Doubek zapotil ještě více, když si fantastickým zákrokem poradil s hlavičkou Mitáče,
následně vykopával z brankové čáry P.Kořínek.
Úvod druhé půle jsme zaspali a hostům zabránil ve skórování Nguyen, když vykopával
balon z čáry. V 52. uvolnil Sekanina Pivničku, ten správný okamžik ke střele prováhal
a nechal vyniknout brankáře hostí. V 56. minutě zabránil Doubek pádem pod nohy
střele hostujícího Libicha. V 61. minutě po rychlé akci Kopala a Pfeifera měl nabito
V. Kořínek, jeho pumelice minula vzdálenější tyč. V 61. min dával balon pod sebe
Pivnička, ale velice aktivní V. Kořínek mířil z poza vápna opět vedle.
V 68. minutě jsme se radovali: V Kořínek převzal na půlící čáře balon a pelášil s ním
k hostující brance, ve vápně se uvolnil přes hráče a předložil balon na malé vápno
rychlíkovi PFEIFEROVI, který ranou o tyč rozvlnil síť hostující branky – 1 : 0
77. min ve vápně fauloval Ježek, k penaltě se posatvil hostující nestor Roll, ale nekopl
ji dobře a Doubek si s ní poradil.
V 79. minutě jsme byli ještě v euforii z neproměněné penalty a k přísně nařízenému
trestnému kopu z 28 m se postavil ŠPIVÁK, který obstřelil naši „hladovou" zeď
a střelou k tyči srovnal na konečných – 1 : 1 (Doubek se natahoval marně)
V posledních deseti minutách se obě mužstva snažila o vítězný gól, ale obě obrany
si s útočícími hráči dokázali poradit.

sestava Desná:
DOUBEK Stanislav, SEKANINA Filip KOŘÍNEK Přemysl NGUYEN Khac Viet KOVÁŘ Patrik
KOPAL Martin MEJSNAR Jiří PFEIFER Michal JEŽEK Jindřich, KOŘÍNEK Vratislav KOŘÍNEK Jaroslav
Střídání: 29. PIVNIČKA Michal (Kořínek Jaroslav), 82. ŠINDELÁŘ Jan (Pfeifer Michal))
Rozhodčí: BOHATA Antonín, BLASCHKE Jiří, HALAMA Miroslav
ŽK: 2 : 1 (Pivnička, Kořínek P.), Góly: 68. Pfeifer – 79. Špivák, Diváků: 140 (db)