Bezmála tři stovky diváků viděli v 28. kole divize C poslední jablonecké derby mezi Jiskrou Mšeno a juniorkou Baumitu, která právě divizi opouští. Dramatická bitva nakonec neměla vítěze a duel skončil 3:3.

„Kdo dneska přišel na fotbal, tak může být spokojený. Kdo nepřišel, tak může jen litovat," vystihl dramatickou bitvu trenér Mšena Libor Macháček.
Úvod zápasu vyšel bezesporu lépe Jablonci a už ve 3. minutě otevřel skóre kanonýr Just. To s favorizovaným Mšenem zatřáslo a po patnácti minutách hry zvýšil Helm technickým obloučkem na 2:0 z pohledu svěřenců trenéra Hlouška. Naopak Mšeno působilo vlažně a nehrálo dobře.

V kabině Mšena tak byla o přestávce bouřka a hráči si to zřejmě vzali k srdci. Nastoupilo prakticky jiné mužstvo a v 54. minutě snížil hezkou střelou Jeník. Jenže než utichly oslavy na domácí straně, tak Helm vrátil Jablonci dvoubrankové vedení.

Pak ale dvakrát chybovala obrana Jablonce a brankostroj Mšena nešlo zastavit. Nejprve se hlavou prosadil zcela volný Kaňkovský, který se z blízkosti branky nemýlil a zanedlouho využil centr zleva Novotný, a také on hlavou poslal míč do sítě a bylo vyrovnáno na 3:3.

„Docela solidně jsme odehráli první poločas, dostali jsme se do zaslouženého vedení a další brejkové situace jsme nedotáhli. Bohužel, naše defenziva je postavená na hodně vratkých nohách a nakonec se to i potvrdilo, protože góly, co jsme dostali, tak to se opakuje skoro každý zápas. Pro nás jsou srážející a pro soupeře jednoduché. Góly po takových individuálních chybách by jiné mužstvo nedostalo, proto utkání skončilo tak, jak skončilo," lamentoval trenér Jablonce Jiří Hloušek.

„Směrem dopředu nejsme špatní, je tam pár hráčů, kteří to umí, ale směrem dozadu to není dobrý," dodal Hloušek.

V závěru pak ještě bylo několik šancí na obou stranách, jablonecký Just dokonce minutu před koncem trefil technickou střelou břevno. Předtím se na druhé straně v těžké pozici neprosadil Novotný. Nutno říct, že Mšeno se na konci více věnovalo ofenzivě a v obraně vznikala nebezpečná okénka.

„Chtěli jsme zápas vyhrát, takže Jablonec pak chodil do otevřené obrany. Nebylo tam nic taktického, že bychom čekali na 3:3, ale chtěli jsme stále zápas vyhrát a tím pádem jsme to vzadu otevřeli. Já bych řekl, že obě mužstva chtěla dneska vyhrát a z toho to vyplývalo," konstatoval Libor Macháček.

Jiskra Mšeno – Baumit Jablonec B 3:3 (0:2)

Branky: 53. Jeník, 58. Kaňkovský, 61. Novotný – 15. a 56. Helm, 3. Just. Rozhodčí: Myška, ŽK: 2:3. Diváků: 250. Mšeno: Vaníček – Selinger, Ginzel, Váňa, Bém – Vanc – Krejčík, Peškar, Jeník (87. Mráček), Novotný – Kaňkovský. Jablonec: Králíček – Kopecký, Kouřil, Šidlo, Kozel – Helm, Pavlata, Kubista, Linka, Hloušek – Just.