V začátku utkání přitom Hejnice domácím jejich plány trochu narušily, když se po rohovém kopu prosadil už v 6. minutě Zoreník. Tento moment vybičoval Hamry k lepšímu výkonu a objevily se take šance. Chvíli před koncem poločasu měl na kopačce vyrovnání Pešat, ale jeho dělovka se od břevna odrazila jen pár centimetrů před brankovou čáru. První dějství tak skončilo vedením Hejnic 0:1.

Po změně stran měly Hamry jasný cíl zvrátit utkání a získat tři body. Stačilo jen sedm minut a bylo vyrovnáno, Pešat zahrával rohový kop, ale místo centru na spoluhráče poslal míč přímo do sítě. Dalším zásadním momentem druhého poločasu bylo vyloučení střelce Pešata, který viděl od rozhodčího dvě žluté karty. Jenže i v deseti byly Hamry hladovější po výhře a v 70. minutě se ujaly vedení po proměněné penaltě Prouskem.

Hejnice tak chtěly urvat alespoň bod a snažily se dostat domácí tým pod tlak. Jenže veškeré naděje na bodový zisk zazdil Severýn, který se nechal vyloučit v 72. minutě. Poslední slovo v utkání tak měly Hamry a Říha pečetil výhru 3:1 svou brankou v závěru zápasu.

„Byli jsme disciplinovanější a produktivnější. Podařilo se nám ve druhém poločase otočit stav a zvítězit. Tam se ukázala vnitřní síla týmu,“ komentoval duel trenér Mařas.

Velké Hamry - Hejnice 3:1 (0:1)
Branky: 52. Pešat, 70. Prousek L. (z pen.), 80. Krejčí - 6. Zoreník. Rozhodčí: Salač, ŽK: 2:2, ČK: 1:1 (62. Pešat - 73. Severýn). Diváků: 100. V. Hamry: Veselý - Jiříkovský, Průcha, Prousek L., Mihálik - Prousek Vl. (75. Krejčí), Pešat, Tomeš, Kobr - Říha (61. Szirti), Šimek.