Pěnčín, který v 16. kole zajížděl k soupeři z Velkých Hamrů, měl zálusk na body. V utkání byl jasným favoritem a od prvních minut na umělé trávě v Desné měl více ze hry. Hosté měli hru pod kontrolou, ale Velké Hamry měly v utkání jasný cíl – hrát koncentrovaně odzadu a spoléhat na brejky. To hráči podle trenéra Mařase plnili beze zbytku. V 18. minutě pak padla první branka zápasu. MIhálik po vhazování Průchy vyslal do úniku Mička, který přehodil brankáře Pivrnce a poslal Hamry do vedení.

Pěnčín po inkasované brance zvýšil obrátky, ale obrana Hamrů nadále pracovala velmi dobře. Poločas tak skončil vedením Hamrů 1:0. Pěnčín chtěl po obrátce zápas zvrátit na svou stranu a taktika Velkých Hamrů se nemusela měnit, když v prvním poločase fungovala výborně. Pěnčín mohl vyrovnat Zapadlem, ale v dobré pozici přestřelil. Opět tak přišel trest na druhé straně. Miček utekl po straně hřiště a stříleným centrem do vápna našel Prouska, který pohotově zakončil a nasměroval Hamry k senzačním bodům. O deset minut později mohl zápas definitivně rozhodnout, ale jeho pokus mířil vedle. Hra se následně přestěhovala na polovinu Hamrů, držení míče bylo snad osmdesát procent ku dvaceti pro Pěnčín, ale hostům chyběl recept, jak se před obranný blok prosadit. Pěnčín si vypracoval několik šancí, ale domácím pomohl také pozorný brankář Blahna, jenž se několikrát vyznamenal.

Pro Velké Hamry je tento výsledek velkou satisfakcí za zimní přípravu. V té se jim totiž vůbec nedařilo „Dostali jsme snad devadesát sedm gólů," říkal s nadsázkou trenér Velkých Hamrů Vladimír Mařas. Jeho svěřenci se tak postarali hned na úvod jarních bojů v krajském přeboru o senzační a velmi překvapivý výsledek.

Velké Hamry – Pěnčín 2:0 (1:0)

Branky: 18. Miček, 56. Prousek Vl. Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 3:3. Diváků: 75. V. Hamry: Blahna – Stolín, Kříž, Zajíček, Jiříkovský – Prousek L., Mihálik, Kobr, Průcha – Miček, Prousek (78. Urbanec (88. Krejčí)). Pěnčín: Pivrnec - Matějček J. (46. Ráček), Heinrich, Balásek, Regenermel (86. Lang) - Zapadlo, Pszyk, Mrklas, Hájek (62. Jiskra) - Chlomek, Hlubuček.