Mírová měla nejen vydařený vstup do letošního ročníku soutěže, ale také do utkání s Velkými Hamry. Již v 8. minutě si postavil míč na rozehrání standardky Jíra a nechytatelnou střelou otevřel skóre zápasu. Nicméně domácí se z vedení radovali jen minutu, po rohovém kopu před brankou domácích se prosadil Krejčí.

Krátce po vyrovnání mohl zvýšit vedení Hamrů Krejčí, ale jeho pokus zachránil gólman Mírové na brankové čáře. Pak následovaly ještě další šance, ale branka padla až ve 38. minutě, kdy se chytře prosadil svým důrazem Kříž 1:2. Krátce před odchodem do kabin mohli domácí vyrovnat, ale stoprocentní šanci zlikvidoval David Miček.

Ve druhém dějství hrály Hamry aktivně, svého soupeře do ničeho nepouštěly a odměnou jim byla velká šance Pešata v 58. minutě, ale branku nedal. Za necelou čtvrthodinku se už Hamry dočkaly. Po rohovém kopu se ve vápně nejlépe zorientoval Šimek a dostal míč do sítě Mírové potřetí.

O tři minuty později se do střelecké listiny zapsal také Pešat. Zahrával přímý kop od lajny z dobrých pětatřiceti metrů, vypálil na zadní tyč a míč skončil přesně v šibenici branky Mírové 1:4. Naději domácím vykřesala branka v 78. minutě. To se gólem prosadil hamrovský Kříž, nicméně mířil do stejné branky, jako v prvním poločase.

Ale ani vlastní gól neubral Hamrům na chuti zvítězit a definitivní pojistku přidal v 88. minutě střídající Vladimír Prousek, když ve svém samostatném úniku nejprve přehodil stoperskou dvojici a následně bez slitování zakončil přesně mezi tyče 2:5.

Trenér Velkých Hamrů Vladimír Mařas byl spokojený nejen s výsledkem a předvedenou hrou, ale také s triem rozhodčích v čele s Jaroslavem Poživilem. „Trio rozhodčích podalo skvělý výkon, tak by to mělo být. Nic nevymýšleli, nemachrovali a na hřišti nebyli prakticky vůbec vidět,“ míní Mařas. To, že zápas zvládli, vysvětluje fakt, že nebyla udělena ani jedna žlutá karta. To se v zápasech I. A třídy nestává často. „Nedá se říct, že bychom byli v zápase lepším týmem, ale byli jsme produktivnější a aktivnější,“ dodal Mařas.

Mírová - Velké Hamry 2:5 (1:2)
Branky: 8. Jíra, 78. vlastní (Kříž) - 9. Krejčí, 38. Kříž, 72. Šimek, 75. Pešat, 88. Prousek Vl. Rozhodčí: Poživil, bez karet. Diváků: 80. V. Hamry: Miček D. - Kříž (84. Jiříkovský), Průcha, Prousek L., Horna - Krejčí (88. Zajíček), Pešat, Kobr, Mihálik - Šimek, Tomeš (78. Prousek Vl.).