„Domluvili jsme se na ročním hostování," potvrdil telefonicky informaci Deníku o uvolnění talentovaného útočníka majitel Baumitu Jablonec Miroslav Pelta. Nicméně se spekulovalo o přestupu, to ale Pelta zásadně nechtěl. „Nechceme ho prodávat. Já to vidím tak, že je to hráč, který má potenciál a potřebuje teď jen oživit," doplnil Pelta.

Celá situace ohledně hostování Jana Vošahlíka by se zřejmě vyřešila daleko dříve, nicméně se čekalo, zda Jablonec neopustí nejlepší ligový střelec David Lafata. Kdyby do Sparty odešel, tak by k hostování Vošahlíka nedošlo.

Jan Vošahlík tak změní klub po třech letech. V poslední sezoně se mu příliš nedařilo. Nicméně v minulém ročníku doplatil na dvě dřívější zranění kotníku, kvůli kterým například také přišel o mistrovství Evropy do 21 let. Po těchto úrazech pak ztratil důvěru trenéra Františka Komňackého a za uplynulou sezonu odehrál v Gambrinus lize jen jednou celých devadesát minut, jindy střídal a nasbíral tak pouhých 782 minut na hřišti. Neprosadil se ani gólově, což je za jeho působení v Jablonci poprvé, pokud nebudeme počítat jeho první angažmá, kde nastoupil v sezoně 2006/2007 k pěti utkáním (dohromady 102 minut).

Podle Vošahlíka to je dobrá příležitost, jak se znovu dostat do lepší formy. „Přesné podmínky se budou dělat ještě v úterý, ale volal mi pan Paska (hráčův agent), že se domluvili, takže v úterý začnu trénovat se Slavií," míní Vošahlík. „Pro mě to bude určitě přínos, hlavně je to změna a Slavie je velkoklub, takže se na to těším," říká Jan Vošahlík, který již v mládežnických kategoriích právě Slavií prošel. „Byl jsem tam nějaké čtyři roky, takže to je takový návrat," dodal Vošahlík.

S trenérem Petrem Radou, který o angažování Jana Vošahlíka ve Slavii neskrytě mluvil, ještě moc nepovídal. Potkali se jen na turnaji v Čelákovicích, ale celkově se jednání o hostování do týmu „sešívaných" odehrálo na poli manažerů.