V pondělí 16. ledna mladý fotbalista rozvázal svou profesionální smlouvu v jihočeském klubu. O tom, že „Vuki“ půjde na sever, se vědělo dlouho. Otázkou bylo, kdy se tak stane.

Práva na přestup koupil severočeský klub od Jihočechů loni v září a podle původní dohody se „mladá srbská puška“ měla objevit v zeleném dresu až letos v létě. Jenže při aktuálních zimních testech „Vuki“ zaujal trenéra Komňackého a přestup se uskuteční o půl roku dříve.

„Smlouva je pro Vukadinoviče nachystaná. Podepsat by ji měl do konce týdne,“ informoval Deník sportovní ředitel Petr Flodrman. Vukadinovič by se měl Jablonci upsat na dva a půl roku.

„Zimní přípravné období je delší a vhodnější pro aklimatizaci hráče v novém prostředí. Na podzim se Vukimu u nás tolik nedařilo. Věřím, že mu změna prospěje,“ uvedl předseda představenstva FK Spartak MAS Sezimovo Ústí Jiří Smrž. Jihočeský klub má ve smlouvě klauzuli, že bude finančně participovat na případném dalším Vukadinovičově přestupu.

„Došlo ke korektní dohodě mezi oběma kluby,“ uvedl k tomu sportovní manažer A týmu Spartaku Martin Svoboda. „Přeji Vukimu, aby přestup znamenal posun v jeho kariéře, aby se prosadil a střílel branky,“ řekl Svoboda. Nevyloučil, že někdo z kádru Jablonce se na jaře objeví v barvách Jihočechů, kteří shánějí posily.

Vukadin Vukadinovič se na nové prostředí a nový klub velmi těší. „Samozřejmě se těším. Je to první liga a špičkový mančaft. Snem každého hráče je hrát první ligu. Mám skvělý pocit, že mohu být mezi tak dobrými hráči. V kabině sedím vedle Lafaty,“ směje se „Vuki“, který bude na Sezimovo Ústí vzpomínat jen v dobrém. „Jsem klubu moc vděčný. Prosadil mě do českého fotbalu, udělal mi jméno, budu moc vzpomínat. Co mi bude chybět, jsou kluci, se kterými jsem trávil nejvíc času. Za ty necelé tři roky jsem si zamiloval Soukeník, město Sezimovo Ústí i město Tábor,“ řekl Vukadin Vukadinović, který v sobotu hrál za Jablonec v Tipsport lize proti Viktorii Žižkov. Nahradil zraněného Kopice v polovině prvního dějství. Na hřišti se mu dařilo, ukázal několik nebezpečných průniků a před bránu předložil několik dobrých přihrávek. Realizační tým Jablonce si automaticky zvykl na jeho přezdívku. V ruchových mikrofonech v televizi bylo často slyšet „Vuki“.

Vukadinović přišel na stadion Soukeník z Hajduku Bělehrad v létě 2009. Zaujal zejména svou rychlostí. Mezi fanoušky se stal velmi populárním pro svou skromnost, kamarádskou povahu a ochotu mluvit česky. Chodil také na tréninky přípravek a pomáhal s výchovou fotbalových benjamínků.

(FK Sezimovo Ústí)