Jednalo se o první mistrovství České republiky krajských výběrů amatérských fotbalistů, jehož vítěz (domácí Jihočeský kraj) získal právo reprezentovat Českou republiku na mistrovství Evropy amatérů. Krajský celek, vedený trenéry Zbyňkem Houškou a Luďkem Kulhánkem, odjel do Písku jen v patnáctičlenném složení. Krátce před turnajem se totiž omluvili Uram, Hlava, Koblížek a Hrdina.

Úzký kádr LKFS

„Přístup Českého Dubu a Hlavice nás poněkud zklamal,“ neskrýval rozčarování vedoucí mužstva LKFS Jindřich Görner. „V posledních dvou zápasech jsme doplatili na užší kádr, než měli soupeři. Někteří naši hráči mleli z posledního. Ocenil bych naopak Višňovou, která dodala tři fotbalisty, všichni patřili k oporám.“

Výborný úvod

Liberecký výběr zahájil turnaj v pátek utkáním proti jednomu z „papírově“ nejsilnějších týmů Pardubickému kraji. V jeho sestavě bylo devět divizních fotbalistů. Liberečtí měli po odstoupení hráčů z Hlavice v sestavě z divize pouze Selingera ze sestupujících Sedmihorek, jinak reprezentovali hráči z krajského přeboru a brankář Zajíček z okresního přeboru. Přesto se dokázali se soupeřem popasovat s úspěchem a vyhráli 3:1, ačkoli v některých fázích zápasu byli pod silným tlakem. Krajský tým podržel brankář Zajíček z Bulovky. Liberecký výběr se ujal vedení brankou Štrbáka. Na 2:0 zvýšil železnobrodský Makula. Soupeř snížil z penalty, ale v poslední minutě utekl další fotbalista Višňové Lachman, proměnil a Liberecký kraj mohl slavit poměrně nečekané vítězství. Turnaj se hrál na 2x40 minut, nedělní zápasy o umístění pak na 2x30, a střídat bylo povoleno pět hráčů. Ještě v pátek večer porazil LKFS soupeře z Moravskoslezského kraje 2:1. Liberecký výběr měl po celé utkání drtivou převahu, dvakrát nastřelil tyč. Do vedení šli Liberečtí v 47. min. zásluhou Lachmana po perfektní přihrávce Gottwalda ze Zásady, v 56. zvýšil na 2:0 Makula, jemuž přihrál Lachman. Ostravané jen snížili dvě minuty před koncem z penalty.

Stačila remíza

V sobotním dopoledním zápase Liberečtí rozdrtili Vysočinu 5:1. Od 8. minuty sice prohrávali, ale potom začali úřadovat. Zdražil po přihrávce Gottwalda vyrovnal a potom po samostatné akci v poslední minutě prvního poločasu dostal LKFS do vedení. Na 3:1 zvýšil Škréta a debakl Jihlavských dovršili Štrbák a Makula. Liberecký výběr suverénně vedl skupinu A s devíti body a kdyby v předchozím duelu mezi Jihočeským a Pardubickým krajem nepomohl domácím rozhodčí, postupoval by Výběr LKFS do finále bez ohledu na výsledek svého čtvrtého zápasu. V něm se střetl právě s jihočeským výběrem, pozdějším celkovým vítězem, a k prvnímu místu v tabulce stačila libereckým remíza. Zde se již ale projevila únava a úzký kádr, navíc musel už v 10. minutě odstoupit Soukup, který po zákroku protihráče utrpěl těžký výron. Jihočeši vyhráli 3:0, a i když měl Výběr LKFS lepší skóre, domácí postoupili do finále díky výhře ve vzájemném utkání.

Krůček od medaile

V nedělním utkání o třetí místo Liberečtí podlehli Výběru Ústeckého kraje 0:2 a odjeli tedy z Písku s „bramborovou“ medailí. Soupeř se ujal vedení už v 11. minutě. V závěru zápasu, hraného na 2x30 minut, už hrál výběr LKFS vabank a v poslední minutě dostal druhý gól. Zda se na výkonu nepodepsal sobotní večerní program, nechce Jindřich Görner rozebírat. „V sobotu byla trošku prodloužená večerka, ale zúčastnily se toho všechny týmy, takže na to se nebudeme vymlouvat. Znovu ale opakuji, že na celkovém výsledku se podepsalo zúžení kádru. Kdyby byl širší, troufám si tvrdit, že jsme ten turnaj mohli i vyhrát. Ve složení, v jakém mužstvo na turnaj přijelo, udělalo podle mého názoru maximum.“