Návrhů od fanoušků přišlo mnoho, ale volba byla nakonec jednoznačná.

Příznivci fotbalového klubu Jablonec měli možnost sami zasílat návrhy na jméno nového maskota. Nakonec na klub přišlo více než třicet různých nápadů, jak by se sovička v zelenobílém dresu mohla jmenovat. Vedení klubu proto zúžilo výběr na tři možnosti, které předložilo hráčům na soustředění v Rakousku. Všechny varianty měly za sebou nějaký příběh a opodstatnění, výběr proto hráči neměli jednoduchý. Nakonec se ale celá kabina shodla na jednom jménu. „Přivítejte proto, prosím, novou posilu do jabloneckých řad, sovičku Jizerku," vzkazují všem svým fanouškům hráči ze soustředění v Rakousku.

Myslí i na přírodu

Hlavním mottem nového maskota bude nejen zábava především pro nejmenší fotbalové příznivce, ale také spojení se životním prostředím. Právě jedním ze symbolů Jizerských hor je sýc rousný, druh sovy, kterého bude nový maskot jabloneckého klubu představovat. Moc dobře o tom ví také jablonecký odchovanec Vojtěch Kubista. „Vzpomínám si na to, jak jsme se o sovách v Jizerkách učili na jablonecké základce v Mozartově ulici. Na jména těch druhů si už tolik nevzpomínám, ale sovy v našem regionu jsme určitě probírali," rozpovídal se Kubista o svých studiích na fotbalové škole.

Potvrdil to kapitán

„S kluky jsme se tady v Rakousku shodli, že se maskot bude jmenovat Jizerka," doplnil k výběru jména fotbalové sovičky kapitán týmu Tomáš Hübschman. Tým pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého pokračuje v soustředění v Rakousku, kde ho čeká ještě několik přípravných zápasů.