Jablonečtí dorostenci si v dalším kole proti Baníku Ostrava, hraném na umělém trávníku ve Mšeně, chtěli zpravit chuť po nepovedeném zápase s Plzní, kde prohráli 0:3. Tomu odpovídala i herní aktivita v úvodních minutách zápasu.

Jejich snaha nevyšla naprázdno a byla odměněna po rychlém brejku po pravé straně. Do pokutového území se dostal jeden z jabloneckých hráčů a hostující obránce jej zastavil pouze za cenu faulu.

Hlavní arbitr zápasu Vít Šťastný neváhal a odpískal penaltu, kterou proměnil Tomáš Jelínek. Po deseti minutách tedy Jablonec vedl 1:0. Bohužel následující minuty přinesly nepřesnost v kombinaci a bojovalo se hlavně na středu hřiště. Když už se domácí dostali do útoku, nevedla se ani finální přihrávka.

Zaváhání jablonecké obrany naopak využil ve 29. minutě soupeř. Nenápadný průnik ze strany a následný centr totiž netrefil ani jeden z obránců a nabíhající Šašinka vyrovnal na 1:1.

Jablonec mohl jít ještě v prvním poločase do vedení, ale ani jeden ze závarů před brankářem Virecem v síti neskončil. Zahrozil ovšem i Baník. Také jeho hráčům ovšem chyběla potřebná přesnost v koncovce.

Jablonec po změně stran začal stejně jako v úvodních minutách duelu. Po třech minutách šel do vedení díky Jelínkovi. Jeho druhá branka byla také poslední, kterou padesátka přítomných diváků viděla. Jablonci se podařilo náskok uhlídat a díky třem bodům se i odlepit z předposledního místa v tabulce.

„Pokyn před zápasem zněl jasně: Zvítězit za každou cenu. Jsme tak spokojeni, že se nám podařilo tři body získat. Pomůže nám to i psychicky," řekl po středečním duelu asistent trenéra Petr Zábojník.

Už v sobotu čeká svěřence Davida Oulehly a Zábojníka další zápas. Od 13 hodin nastoupí ve Mšeně k duelu proti Slavii Praha. Chybět bude ovšem obránce Haitl, který bude plnit reprezentační povinnosti v přípravném zápase proti Irsku. 5. prosince potom dorostence čeká doma poslední ligový zápas s Vysočinou Jihlava.

FK Jablonec - FC Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Branky: 10. Jelínek (pen.), 48. Jelínek - 29. Šašinka. Rozhodčí: Šťastný - Nádeník, Hnětynka. ŽK: 1:0 (74. Macík). Diváků: 50.

FK Jablonec: Richter, Mička, Macík, Vencbauer (67. Pleštil), Jelínek, Hlůže (73. Zezulka), Schön (89. Petržilka), Pelta (78. Heřmánek), Haitl, Hurta, Lischka.

FC Baník Ostrava: Virec, Kubík (62. Kopečný), Novák, Fárek, Malý, Telnar (77. Blejchař), Šašinka, Freit (65. Holešinský), Hejl, Buchta, Chvěja.