Stoper Pavel Drsek vidí šanci Jablonce na úspěch v odvetě.

Vyhráli jste 1:0. Pro koho je před odvetou takový výsledek příznivější?
Myslím si, že pro nás. Slavie už dlouho nedala doma gól a my tam jedeme s tím, že když dáme jeden, tak ona musí vstřelit tři. Takže matematika je jasná. Oni se musí snažit neinkasovat a my zase dát jeden gól, aby to měli ještě těžší. Oni když hráli doma se Spartou tak také vyhráli 1:0. Pak na Spartě vstřelili jeden gól a jak se ukázalo, dát tři góly není nic jednoduchého a Sparta byla vyřazena.

Takže taktika na odvetu je jasná?
Ano. Chce to, abychom vstřelili gól, a potom uhráli takový výsledek, který by znamenal postup do finále.

Jak v poháru, tak i v lize hrajete ze všech ligových mužstev o nejvyšší příčky. Je to pro vás hodně náročné?

Samozřejmě, jsme po zápase unavení, ale pro mě osobně je lepší, když dvakrát týdně hrajeme. Navíc únava po úspěšném zápase odchází rychleji, a to mi vyhovuje. A mohu říci, že pro mě, jako staršího hráče, je letní dvouměsíční přestávka katastrofou a už jsem se modlil, aby sezóna začala. A jak už jste řekl, snažíme se dostat co nejdál jak v lize, tak i v poháru a uvidíme, kterého zajíce chytíme.

To jste řekl krásně. A můžete říci, kterého nakonec chytíte?
Těžko. Ale budu hrozně rád, když se dostaneme do finále českého poháru, které se hraje v květnu po ligové sezóně, třeba už tam budeme mít jasno, že se dostaneme do poháru z ligy. Takže zda půjdeme do evropského poháru z ligy nebo z českého poháru je teď hrozně těžké říct. A nedej bože, když už to máme takhle rozehrané, abychom se do něho nedostali vůbec. To bych byl hrozně zklamaný. Třeba když se nám podaří urvat pohár a ještě budeme do 3. místa, tak to bude něco nádherného.

Na druhé straně se dá říci, že máte dobré rozlosování. Doma hrajete tři ligová utkání a venku pouze dvě. Když tak uvažuji, kdybychom všechny zápasy vyhráli, tak jsme k tomu i mistry ligy.
Máte to spočítané dobře. Získat patnáct bodů, tak se staneme mistrem. Ale my ty body nemáme. Na druhé straně každý zápas začíná za stavu 0:0 a může se stát ledacos. Třeba ve středu jsme měli také trošku štěstí. Přestože jsme zahodili dost šancí, náš gól nakonec padl až v 89. minutě z penalty. Navíc jsme měli dvě tyčky a příště se třeba může štěstí zase od nás odklonit. Takže ještě jednou opakuji, my těch patnáct bodů nemáme.

Jaká byla podle vás Slavia?
Jejich výsledky napovídají, že tam něco bylo, ale to si musí vyřešit sami. Na druhé straně si myslím, že pan Cipro jejich hru pozvedl a jejich výsledky půjdou nahoru. Navíc mají spoustu zraněných hráčů.

V sobotu vás čeká Brno. Jaký to je soupeř?
Těžký. Mají mladé mužstvo, které v zimě posílilo, a také víme, že čtyřikrát nevyhrálo, a tady bude tedy jezdit po zadku.