Nejprve si hráče vzal do středového kruhu, kde daleko od ostatních „uší“ cosi hráčům vyprávěl. Ti se pak spolu s ním a asistenty rozběhli po trávníku, na kterém absolvovali zahřívací kolečka.

Ta již neabsolvoval Michal Kadlec, který trénink ani nezahájil a šel do vířivky: „Z posledního zápasu má koňara, tak netrénoval,“ sdělil důvody neúčasti Kadlece lékař národního týmu Petr Krejčí.

Poté se od skupiny oddělila trojice brankářů v čele s Milanem Veselý, který svým svěřencům Zdeňku Zlámalovi a Tomáš Grygarovi dával pořádně zabrat. „Tak je dobře, vstávej a znova, ještě dva kousáčky,“ křičel na brankáře Veselý, když mu zbývaly poslední dva míče, které měl připraveny na kopání.

Současně ostatní hráči v čele s Františkem Strakou na druhé straně prováděli protahovací cvičení, po kterém si ve třech skupinách všichni, včetně brankářů zahráli bago.

Následovalo rozdělení do dvou skupin a střelba na branku. „Levou taky, nebo jí máš jen opírání,“ zvýšil hlas na jednoho z hráčů Straka. Vzduchem létaly projektily vypuštěné reprezentanty levou i pravou nohou i z voleje. „Počkej si na ten balón, jsi tam moc brzo,“ káral dalšího hráče kouč.

Střelbu nedokončil Lukáš Magera, který se u kraje hřiště usadil na trávník. „Špatně jsem šlápl už při báčku,“ sdělil příčinu svého usazení lékařům hráč. Ti mu kotník ihned zaledovali a spolu s ním sledovali závěrečný fotbal.

V něm tým mladíků v čele s kanonýrem Tomášem Necidem deklasoval „staré“. „Nevím kolik to bylo, ale vyhráli jsme o hodně,“ usmíval se na konci spokojený střelec, který dal nejvíce branek.