V sobotu Jiskra B zajížděla na půdu posledního týmu tabulky I. B třídy Západ a povinnost byla přivést tři body.

Podobali se soupeři

Od začátku začala Jiskra vlažně a bez pohybu. I tak se ujala hned v 5. minutě, po chybě obrany domácích, vedení 1:0. Janovský vypíchl obránci míč, postupoval sám na brankáře a chladnokrevně zavěsil.

Vedení Mšenu vydrželo pouze dvě minuty, když po nakopnutém míči za obranu a zaváhání brankáře hostí, domácí Jakeš vyrovnal. I poté se hrálo nehezké utkání, kdy se hosté vyrovnali domácím, kteří jsou beznadějně poslední. Do konce poločasu se nic zvláštního nestalo, pouze hostující Koudelka pěknou střelou z otočky a zásahu brankáře orazítkoval břevno.

Řekli si, jak to bude

V poločasové přestávce proběhla důrazná debata a Jiskra nastoupila s odhodláním zlepšit výkon a odvézt si všechny body do Mšena. Jenže hned ve 49. minutě napřáhl z přímého kopu, který byl třicet metrů od branky, Březina a trefil šibenici Branišovy svatyně a upravil tak na 2:1 pro Zákupy. Ani tato komplikace však odhodlání Jiskry nijak nepoznamenala a za sedm minut svítil na ukazateli stav 2:4 pro Mšeno.

Nejprve v 52. minutě Janovský dokopl střelu Veselouše do branky, poté Koudelka využil přímý kop Škvora a hlavou přeloboval Kopřivu v brance domácích.Třetí branku vstřelil opět Koudelka do prázdné branky, po nezištné přihrávce Veselouše. V 74.minutě, po identické přihrávce opět Veselouše, vstřelil závěrečný gól Pokorný a definitivní výsledek zápasu byl 2:5.

Braniš to ale jistil

Tento stav vydržel až do konce utkání, ačkoli Jiskra nastřelila další břevno a tyč domácí branky. Zákupy se zmohly na jedinou čistou šanci ve druhém poločase, ale Braniš samostatný únik zlikvidoval.

Soupeř bude dobrý

V příštím kole I. B třídy Západ Jiskra Mšeno B hostí Jenišovice, které mají velmi dobré a zkušené mužstvo. Trenér mšenského mužstva Miroslav Braniš k zápasu a k výkonům svých svěřenců řekl: „První poločas byl náš výkon katastrofální. Začali jsme bez pohybu a chuti hrát fotbal. Ještě, že domácí byli mému mužstvu naprosto vyrovnaným soupeřem. Do druhého poločasu nastoupil tým již koncentrovaný a odhodlaný zvítězit. Nezastavila nás ani obdržená branka. Toho si cením. Jsem rád, že jsme potvrdili domácí vítězství s Holany a do dalšího domácího zápasu s velmi dobrými Jenišovicemi můžeme nastoupit s čistou hlavou. Z hráčů musím poděkovat Jardovi Koudelkovi, který nám velmi pomohl. Odvedl obrovské penzum práce. Ostatní mohu pochválit pouze za druhý poločas."

Sestava Jiskry: Braniš ml., Škvor, Vanc, Novotný, Šourek, Hýř, Pešat, Janovský, Veselouš, Koudelka, Pokorný. Střídali: Živěla a Horna.

Branky: Janovský a Koudelka po 2, Pokorný.