Turnaj Indoor Fotbal Cup jste vyhráli vcelku suverénně bez ztráty bodu. Bylo to dobré zpestření do začátku přípravy?

Určitě bylo. Začínali jsme ve středu a trenér nám zatím moc do těla nedával a chtěl se soustředit na fyzické testy, které jsme absolvovali ve čtvrtek a pátek. My jsme s klukama chtěli jít hrát a šli jsme do toho s tím, že to chceme vyhrát, protože jsme to za čtyři ročníky ještě nevyhráli. Minulý rok jsme s Libercem prohráli a letos jsme jim to oplatili. Tak jsme rádi.

Los turnaje vyšel tak, že v posledním zápase se rozhodovalo o vítězi. Takže pro diváky to bylo určitě dramatické až do konce.

Pro diváky to bylo určitě zajímavé. My jsme doufali, že předchozí zápas Teplic s Žižkovem dopadne tak, že bychom mohli klidně prohrát, ale bohudík pro diváky to dopadlo jinak. Takže jsme museli vyhrát nebo remizovat a Liberec nás první půlku přestřílel, nedali jsme nějaké góly a prohrávali jsme. Pak jsme to po půlce otočili a pohlídali jsme si to do konce.

Indoor Fotbal Cup 2013 vyhrál Baumit Jablonec (v zeleném). Na snímku nejlepší hráč turnaje Filip Novák.

Vy jste dostal také individuální cenu pro nejlepšího hráče turnaje. Je to pro vás takový bonus k celkovému prvenství?

Určitě to je bonus k našemu vítězství. Já jsem rád, že jsem to vyhrál a doufám, že to takhle půjde i v lize. Tam je to hlavně důležité.

Více o turnaji Indoor Fotbal Cup najdete ZDE

Mezi vámi hráči se povídalo, že by to mohla být taková předzvěst ligových bojů, že?

Byl bych samozřejmě rád, kdyby to tak bylo a byli bychom nahoře, bojovali o poháry. Nechci mluvit o prvním místu, ale chceme být nahoře a budeme se snažit, co nejvíc to půjde.

Na turnaji jste začali s vyšším počtem hráčů, než potom hrálo na konci poslední zápas. Čím to bylo?

My jsme to měli před turnajem rozdělené tak, že trenér za námi přišel, ať si uděláme čtyřky, kdo jak chce, takže to bylo takové volnější. Ale na druhou stranu řekl, že nemáme nic podcenit, musí být každý zodpovědný za sebe a hrát naplno. Moje čtyřka (Tomáš Jablonský, Jan Kovařík, Jakub Štochl a Filip Novák, pozn. autora) první zápas nehrála a jen jsme se dívali, aby bylo zatížení mezi všemi. Druhý zápas nehrála jiná čtyřka a nakonec si to staří udělali tak, že nechtěli být do konce, tak tam nechali nás mladý a my jsme to dokopali a vyhráli.

Myslíte, že je to bude trochu mrzet, že odjeli a nebyli u vítězného zápasu s Libercem a předávání poháru?

Tak oni hlavně říkali, ať to nepokazíme, takže jsme se snažili. Možná je to trošku mrzí, ale důležité je, že na tom máme podíl všichni.

Takže kapitán Karel Piták na vás může být pyšný.

Určitě bude pyšný (smích). Jsem zvědavý, co nám za to dá v pondělí v kabině.

Možná pro vás připraví extra poplatek do klubové pokladny, nemyslíte?

Tak asi něco přispějeme. Nejlepší střelec a nejlepší hráč asi jo, ale doufám, že to tak nebude.

Od pondělí vám začíná tvrdá zimní příprava. Budete mít dvou a třífázový program a víte už, co vás kromě přípravných zápasů bude dále čekat?

Trenér nám říkal, ať se na pondělí připravíme. V neděli jsme měli volno a začne nám tvrdá příprava. Bude tam určitě běhání a navíc tam bude třeba spinning, dokonce tam jsou i běžky, ale v tomhle počasí nevím, jak to bude. Určitě tam nějaké zpestření bude, samozřejmě se to proloží nějakým zápasem a tak. Ale myslím si, že trenér ještě něco dalšího vymyslí, ať to není pořád stejné.

Jak se vy osobně těšíte na zimní přípravu?

Myslím si, že nikdo z hráčů to moc rád nemá. Kdo říká, že jo, tak tomu nevěřím (smích). Ale tak to je, tyhle přípravy jsou potřeba, protože nás to naladí na další půlsezonu a budeme z toho těžit, můžeme si vyzkoušet nějaké věci, co chceme hrát, přes zimu to ještě vypilujeme a na jaře budeme ještě lepší.