V prvním jarním kole okresního přeboru mladších žáků se železnobrodští hráči vydali na půdu Jiskry Mšeno. Podzimní utkání bylo s tímto soupeřem velmi vyrovnané, a podařilo se jim překlenout ho ve svůj prospěch až ve druhé půli.

SOUPEŘ BYL NEBEZPEČNÝ

Protivník se navíc jevil při posledním střetnutí fotbalově, a tak se dal očekávat velmi těžký a vyrovnaný zápas. Hostující tým navíc nejel k zápasu v kompletním složení, neboť z obvyklého kádru chybělo pět hráčů. Podařilo se je však nahradit některými novici ze starší přípravky, kteří si tak odbyli premiéru v soutěži mladších žáků. A výkonem rozhodně nezklamali. Zápas se odehrál na malé trávě v Břízkách, která kvalitou rozhodně neohromila a kombinační hře Brodu taktéž neprospěla. Nicméně terén je pro oba týmy vždy stejný a nebylo by správné se na nic vymlouvat.

ZAČALI PĚKNĚ ZOSTRA

Utkání začalo zostra a hra se přelévala z jedné strany na druhou. První větší šance si sice vytvořili hosté, ovšem ani příležitosti soupeře nebyly marné. V 8. minutě se však mohli radovat brodští hráči, když se po rohovém kopu prosadil Filip Drexner, a byl to i jeho první gól v sezoně. Hned o dvě minuty později to bylo již o dvě branky ve prospěch hostů. Pak se do hry dostal soupeř a některé jeho akce byly velmi nebezpečné. Góly ale diváci viděli.

BALÓN DRŽELI HOSTÉ

Do konce poločasu hru tvořil již jen Brod a odměnou mu byla branka v domácí síti, to se totiž krásně levačkou trefil opět Filip Drexner, jenž si nejspíš řekl, že by se u jedné zůstávat nemělo. A zaznamenal tak svoji druhou branku v tomto zápase.

Po poločasové přestávce na hřišti Brod víceméně dominoval, je jen velkou škodou, že jeho příležitosti zůstaly střelecky nevyužité. Domácí brankář si dobře postavil tyče a může děkovat především jim, že stav utkání zůstal pro domácí tým nadále přijatelný. Ojedinělou příležitost Jiskry pak zlikvidoval na brankové čáře Štěpán Michaler, a tak se brodští žáci mohli radovat z důležité výhry proti bojovnému a velmi fotbalovému soupeři, jenž rozhodně patří mezi lepší týmy této soutěže a to i přesto, že výsledkově lehce strádá.

Hráčům vítězného týmu trenér poděkoval za výkon a za to, že splnili vše, co jim před zápasem zdůrazňoval. Utkání velmi dobře řídil sudí Klement.