Na pěnčínském hřišti se dobře daří nejen týmu mužů. Ti zvítězili v I.B třídě. Úspěšní jsou také žáci. A právě tady také vyvrcholil soutěžní ročník okresního přeboru mladších žáků. Ve finále se o prvenství poprali domácí žáci FC Pěnčín s týmem Železného Brodu.

Všichni hráli naplno

„I když vítěz okresního přeboru už byl jasný, sehrála obě družstva poslední, ostré utkání s pořádným nábojem, jako by hráli o první místo,“ popsal poslední duel trenér žáků Jaroslav Strnad, který je zároveň také prezidentem klubu.

Pěnčínští žáci spolu takto vyrůstali několik let a společně bojovali v okresním žákovském přeboru. Teď ale pro ně už kategorie mladších žáků končí a čeká je

přestup do starších. „Připravujeme společný projekt s Tanvaldskem, protože máme zájem se připojit právě k tomuto oddílu. Budeme tam působit jak v mladších, tak ve starších žácích. A na Pěnčíně budeme mít pouze přípravky. Žákovský oddíl na Pěnčíně zachránili hlavně chlapci z ukrajinských rodin, které na Pěnčíně bydlí. Tito kluci mají velkou chuť fotbal hrát, leckdy větší, než ti pěnčínští. Mají chuť sportovat, jsou skromnější a pracovitější. A my bychom se tady bez nich v žákovské kategorii neobešli,“ vylíčil budoucnost mládežnického fotbalu na Pěnčíně prezident klubu Jaroslav Strnad.

Už je to definitivní

Prezident FC Pěnčín tak odpověděl také na často opakovanou otázku na konci jarní části soutěže. Mužstvo mužů setrvá nadále v I.B třídě, i když vyhrálo, do vyšší soutěže postupovat nebude. „Není vůle ani od hráčů ani od funkcionářů hrát vyšší soutěž. Výkonnost se trochu vytrácí a já mám celkem obavy o pěnčínský fotbal v budoucích letech,“ uvedl Jaroslav Strnad. A připomenul hned také, že na Pěnčíně končí tým dorostu.

Přípravky ale mají

Ten, jak uvedl, byl v letošní sezóně velmi nezodpovědný a trenérovi často způsobil velké problémy. Dorost na Pěnčíně zklamal, a to do něho funkcionáři vkládali velké naděje.

O to příjemnější je zájem malých kluků o přípravku, i když se také počítá se silnou konkurencí ostatních sportů, která se klukům na Jablonecku nabízí.

„Hodně je to také ale o rodičích. Když jsou zodpovědní, jezdí s námi, jsou aktivní, tak se to určitě odráží i na výsledku týmu. Děti rády vidí, když se na ně rodiče přijdou podívat,“ uvedl Jaroslav Strnad a připomenul, že finančně by zájem o fotbal klub určitě zvládl, ale právě ten chybí, možná nejen tady.