V úterý a ve středu proběhla tato velká akce v pražské Toyota Aréně na Spartě. Ve skupině se hráči Mozartovky potkali hned v úvodním zápase s loňským vítězem republikového finále se ZŠ J. Šoupala z Ostravy. Před zraky starosty Jablonce Petra Tulpy, který přijel chlapce podpořit i na Spartu, však podlehli silnému soupeři 1:3. V dalších dvou zápasech ve skupině remizovali, s Uničovem 1:1 a se ZŠ z Prahy 11 - 3:3, když dotahovali náskok soupeře z prvního poločasu 0:3. Právě jeden gól v těchto remízových zápasech, kde chlapci měli herní převahu, až na 1. poločas zápasu s pražským týmem, rozhodl o umístění do pavouka o 9.-16. místo. Podle trenérského tria Polman, Kolčava, Weber by umístění jabloneckých fotbalistů v TOP 8, bylo velikým překvapením, ke kterému měli blízko, ale vlastními chybami se o tento úspěch připravili, čímž zaplatili i nováčkovskou daň takovéto akci.
Ve středu se hrálo již o umístění v celkovém pořadí. Zápas se ZŠ z Českých Budějovic byl opět ve znamení dotahování výsledku, což se však nepodařilo až do konce - 2:3. V posledních dvou zápasech již trenéři vystřídali celou lavičku, aby si všichni odnesli zážitek, že si zahráli na Spartě. Vítězství 5:0 nad ZŠ Jiřího z Lobkovic a 3:2 nad hráči Jílového u Prahy znamenalo konečné 13. místo.
Šest zápasů, 2 – 2 – 2, skóre 15:12 – to je bilance jabloneckého týmu, což rozhodně nelze brát jako zklamání. Právě ta rozhodující utkání ale trochu kazí celkový dojem. Všem hráčům, p. uč. Houškové i všem trenérům patří dík za reprezentaci školy, města i kraje. Mezi střelci se neztratili ani Tomáš Weber a Matěj Kubista, kteří svým soupeřům nastříleli po čtyřech brankách.
Vedle fotbalu si však kluci přišli na své – byli blízko takovým hráčům jako byl patron X. ročníku Mc Donald´s Cupu Tomáš Rosický, viděli v akci Horsta Siegla, kteří s „naším“ Jožkou Weberem hráli zápas osobností, a mimo to budou mít nezapomenutelnou památku – fotografii celého týmu právě s Tomášem Rosickým.