Samotný zápas ovlivnila blížící se bouřka, která gradovala v průběhu utkání. Hrál se poměrně svižný fotbal, hostující Derrick pálil směrem k brance jako první, ale mířil hodně nepřesně. V podobných místech skončila na druhé straně také rána ligisty Jablonského, který nedostal příležitost ve včerejším semifinálovém utkání na Letné a dnes tak vypomáhal jablonecké juniorce.

V 8. minutě vybídl zpětnou přihrávkou ke skórování Štemberk Skwarczeka, míč z jeho kopačky ale skončil metr vedle ostravské svatyně. Dalším hráčem, který se zkoušel prosadit z větší vzdálenosti, byl Gebert. V tu chvíli už bouřka nabírala na obrátkách, zelenobílému týmu jako by to ale vyhovovalo. Štěmberk hlavičkoval těsně vedle! V krkolomné pozici zkoušel střílet i Skwarczek po centru Ledeckého. Ostravští předvedli rychlý brejk po dvaceti minutách hry, Čech vybídl k zakončení Pyclíka, který ale minul vzdálenější tyč Krásného branky.

Udeřilo a to doslova a do písmene v 25. minutě. Krásnou přihrávku za obranu dostal Landovský, s míčem se dostal až před brankáře Jašku a chytrým dloubnutím poslal míč ke vzdálenější tyči 1:0. Autor branky pak oslavil gól skokem na promáčený pažit za znění silného hromobití.

Po půlhodině hry se navíc v Břízkách začaly z nebe snášet kroupy a to už hlavní arbitr utkání Pavel Vlasjuk utkání přerušil a poslal hráče obou týmů raději do kabin. Jenže místo vysvobození od deště přišla doslova studená sprcha. V Břízkách opět řádil zloděj! „Je tu policie a čekáme na dalšího policejního technika," říkal po zjištění neplechy hlavní pořadatel František Klíma. Podle dostupných informací utrpěli více škod hráči Ostravy. Ti měli v šatně peníze, telefony, doklady a hlavně oblečení, které jim také zmizelo. Naopak hráči Jablonce se převlékají na Střelnici, takže v domácí šatně toho moc neměli. Navíc to není poprvé, kdy se staly kabiny na fotbalovém stadionu v Břízkách terčem zlodějů.

Hosté z Ostravy tak vcelku logicky odmítli v utkání nadále pokračovat po tomto nepříjemném zjištění a o osudu utkání by měla v nejbližší době rozhodnout STK Fotbalové asociace České republiky. Ve hře je jak opakování celého zápasu, tak i jeho dohrání s průběžným stavem 1:0 pro Jablonec.

„Kluci to měli dobře rozehrané, hráli dobře. kdyby se pokračovalo, tak to mohlo klidně skončit třeba 5:0. Když budou hrát takhle i potom, nevím, jestli budu taky hrát, tak se nebojím, že by nevyhráli," vyhlíží dohrávání zápasu ligista Tomáš Jablonský.

Jablonec nastoupil v této sestavě: Krásný Landovský, Drozd, Houser, Jablonský Štemberk, Skwarczek, Gebert, Rozkovec, Vodička Ledecký. Zatím jediný gól zápasu vstřelil v 25. minutě Lukáš Landovský.

Nikdy jsem nic takového nezažil, říká Tomáš Jablonský o přerušeném utkání juniorkyJablonec n. N. - Během jarní části Juniorské ligy se to stalo již po několikáté, také ve sváteční čtvrtek bylo přerušeno kvůli počasí utkání v Příbrami, kde hrálo Táborsko.
Hráči Jablonce a Ostravy šli do kabiny již v 35. minutě kvůli bouřce a krupobití. To však během své fotbalové kariéry zažil vůbec poprvé ligový hráč Tomáš Jablonský. Ovšem „premiéru" si odbyl také s ukončením zápasu díky zlodějům. „Nikdy jsem nezažil, aby se u mně osobně zápas přerušil kvůli dešti. Fakt nikdy. A ukončení zápasu kvůli vykradení kabin? Tak to jsem taky vůbec nikdy nezažil. Kluci z Ostravy tam měli všechno, mobily, peníze a tak. Ale prý jim vzali i oblečení, takže asi pojedou domů v tom, co měli na sobě na hřišti," povídá Tomáš Jablonský.
Hráči Baumitu si mohli oddychnout, že neměli na stadionu také nějaké věci. Zřejmě by je potkal stejný osud, jako kabinu hostů. „Dveře byly také vylomené, ale nic jsme tu neměli. Máme věci na hlavním stadionu na Střelnici," doplnil Jablonský.
Také samotného Jablonského zajímá, jak bude pokračovat Sportovně technická komise (STK) FAČR v řešení tohoto utkání. „Záleží, co tam napsali rozhodčí. Jestli napsali, že to bylo ukončené kvůlu dešti, tak by se zápas opakoval. Ale jestli tam bude to, že je to kvůli vykradení kabiny, tak by se zápas dohrával za stavu 1:0. To by asi bylo pro kluky lepší, kdyby vedli 1:0 a jen se dohrál zbytek. Uvidíme, jaké bude rozhodnutí," vysvětluje Tomáš Jablonský. Vhodným náhradním termínem by byl čtvrtek 8. května, ale Ostrava o den dříve hostí Teplice. (ber)