Trenér Komňacký vyztužil obranu Krejčím, Jablonského posunul do zálohy a tým myslel především na trpělivost, rozvážnost a do ničeho se moc nehnal.

Psotka svůj tým připravil na jabloneckou hru dobře, eliminoval hru po krajích hřiště, zkušený Onofrej tentokrát mladému Haurdičovi vyniknout nedal, ale i když celý zápas byli aktivnější domácí s Lovásikem v bráně, tak to byl právě tento exjablonecký gólman, co při jabloneckých šancích domácí výrazně podržel. Pravdou je, že hosté si mnoho starostí přidělali chronickou bolestí, a to je klid a přesnost v rozehrávce, zvláště na útočné polovině.

Domácí tlačili a tlačili, kopali roh za rohem, ale jistý Špit s obránci, byť několikrát nestáli zrovna na pevných nohách, domácím skórovat neumožnili. Nebyl to zápas jako s Libercem, měl volnější tempo a domácí lépe presovali, těsněji obsazovali, což zrovna hostům příliš nevycházelo.

Naštěstí z územní převahy Hanákům nic nevykvetlo, a kdyby Komňackého hoši projevili trochu více důrazu, rychlosti a přesnosti, to vítězství mohlo být daleko výraznější.

Rozhodlo se ve druhé půli, s příchodem Valenty to přece jen začalo být dopředu útočnější a trpěliví hosté se nakonec dočkali. Pět minut před koncem šel Jablonský do šprajcu s Janotkou, sudí Matějek odpískal a Marek Jarolím se parádním trestným kopem uvedl v jabloneckém dresu i střelecky.

Michal Špit oslavil první nulu na podzim a jablonecký tým se opět posunul do čela tabulky a ukázal, že poctivá hra a zodpovědnost dokáží najít svoji sladkou odměnu. A to v týdnu s odřenýma ušima tým přešel přes Písek v poháru až na penalty !

Zápasu přihlíželo 3712 diváků, což je na olomoucké poměry úplný propadák, navíc viděli jenom průměrné klání s neplodnými akcemi svých oblíbenců, a když Jarolím krásně zavěsil, zvedla se tribuna jako na povel směr morový sloup! Jablonecký tým byl odměněn, v závěru byl aktivnější, a ten gól doslova visel ve vzduchu a nakonec přišel – a parádní!

Jablonecká podzimní euforie tedy pokračuje a o to přitažlivější bude další zápas na domácí půdě, ve kterém se na Střelnici představí Mladá Boleslav. Liga má za sebou devět kol a Jablonec je na čele. Lepší pozvánku na fotbal si představit nedovedu.

Bodový rekord drží v Jablonci tým za trenéra Kotrby – uhrál 21 bodů. Komňacký má za sebou podzimu ani ne dvě třetiny a už jich má dvacet !

Doslova z řetězu se utrhlo béčko ve III. lize. Tým, jehož řady na půdu béčka Mladé Boleslavi posílili pouze gólman Frydrych s Loučkou, domácím naložil čtyři góly, po dvou se podělili Mešanovič s Kuželkou a po třech kolech poslední tým po pár týdnech atakuje popředí tabulky.

Jablonecký fotbal kvete, ve Mšeně byla položena tráva na dalším hřišti. Snad se jednou dočkáme „sestěhování“ mužstev tak, aby béčko i dorostenci hráli skutečně doma a před odpovídající diváckou kulisou svých fandů.