Zásada – Kokonín 3:1 (1:1)

Obě mužstva začala aktivně se snahou útočit od první minuty utkání …Hráči plnili úkoly trenérů, domácí mužstvo mělo jasný cíl: vyhrát a ještě zkomplikovat situaci konkurenčního Rychnova s postupem. Hosté měli za úkol urvat v Zásadě body a naopak soupeře z Rychnova podpořit.

Již ve 3. minutě na sebe upozornili Kokonínští, když se jim vydařila kombinace po zemi po levé straně za přispění chybujícího zásadského obránce a útočník Kunze otevřel účet utkání. Domácí brankář Karel Línek byl bez šance; hosté se ujali vedení 0:1.

ZACHRÁNIL JE GÓLMAN

Ihned z rozehrávky následovala další pohroma pro domácí tým. Po zbytečné ztrátě míče v útočném pásmu hosté zatáhli svůj útok tentokrát po pravé straně. Následoval přesný přízemní centr za obranu domácích na nabíhající ho útočníka.

Zásadský gólman Karel Línek však zareagoval na situaci fantasticky. Vyběhl až na šestnáctku a zmenšil tak střelecký úhel. Zakončení bylo pěkné, ale míč skončil na břevně. Poté se již obrana domácích zkonsolidovala a nebezpečný útok ubránila. Zásadští si dali pozor i na další brejkové akce. Lze říci, že dál už hosty z Kokonína do gólových příležitostí nepustili.

LOUKOTA TO SROVNAL

Naopak, byli to domácí, kteří v 17. minutě vyrovnali Tomášem Loukotou. Ten se nabídl na zadní tyči a z pravé strany nahrávaný skákající míč „procedil“ za brankáře a srovnal tak stav utkání na 1:1. Do konce prvního poločasu již žádný gól nepadl, i když domácí několik šancí spálili. Do kabin si šla obě mužstva odpočinout za stavu 1:1.

Hned po výměně stran si roli skórujícího útočníka propůjčil Dominik Mrkvička, který většinu 1. poločasu rozehrával akce domácích ze zadních pozic. Ve 47. minutě však poslal své zásadské mužstvo do vedení 2:1, když využil trestuhodné zpětné nahrávky od pravého beka hostí, obešel stopéra a kličkou na pravou stranu i bezmocného gólmana Penze. Pak si již jen pohlídal, aby neminul zařízení.
Poté následovalo několik pohledných akcí domácích, které však nezměnily stav utkání. Výzvu ke vstřelení gólu odmítl Petr Blažek, který zakončil jasnou gólovku vedle levé tyče, ale mimo branku. Hostům docházely evidentně síly a jakoby chtěli utkání pouze dohrát. Navíc si vzájemně vyčítali i chyby a nepovedené zákroky, což také nepřispělo jejich výkonu.

V 73. minutě rozehrával akci domácí Honza Pleštil ze své poloviny, našel dlouhým přesným pasem napravo sprintujícího Martina Salabu, ten míč zatáhl a přesně zacentroval po zemi před gólmana Kokonína na nabíhajícího Víta Lhotu. Síť Kokonína se opět zavlnila; stav utkání domácí upravili na 3:1 v jejich prospěch.

Za zmínku ještě stojí akce v závěru utkání, které připravil hrající trenér Petr Fišer. Stav utkání se už nezměnil, ani jedno mužstvo neskórovalo a domácí Zásada si připsala do tabulky soutěže další 3 body.

Rozhodčí řídili utkání s přehledem a bez chyb, hlavním sudím byl Zdeněk Nagy s asistenty na lajnách, profesionálním ligovým arbitrem Janem Krupou a mladíkem Lukášem Nagy, kterému skutečně odvaha nechybí a v jeho věku 12 let získává jistě nabyté zkušenosti, které zužitkuje v budoucnu ve vyšších soutěžích buď jako hráč nebo arbitr.

Sestava mužstva SK Zásada: Línek (G), Pleštil (C), Beneš, Čurda (67. Růžička), Blažek P., Loukota (75. Fišer), Šupík, Mrkvička, Štryncl (71. Lhota), Salaba, Šimánek (46. Kalous)
Sestava mužstva FK Kokonín: Penz Zd. (G), Šilhán, Penz M., Janků (28. Neprasil), Malý (C), Maixner (70. Štichauer), Šourek, Hlubuček, Rákay, Kunze (73. Chuchla), Plucha
Branky mužstva SK Zásada: 17. Loukota, 47. Mrkvička , 73. Lhota
Branky mužstva FK Kokonín: 3. Kunze
ŽK: 2:1. Rozhodčí: Nagy Diváků: 81