Radčice - Zásada 0:4 (0:2)

„Utkání začalo oboustranně opatrněji, jako by se obě mužstva teprve seznamovala s těžkým kamenitým terénem, kterému se pouze vzdáleně dá říkat travnatý povrch, jak je uváděno v zápisech domácího mužstva,“ okomentovali hrací plochu hosté.

Navíc domácí začali pouze v deseti hráčích, přesněji s gólmanem a devíti hráči v poli. Tým pak ještě ve 30. minutě utkání doplnili opozdilcem. Závěrem 1. poločasu Zásada začala přebírat aktivitu a dalo by se říct, že od této doby již nepustili domácí tým k ničemu. Navíc po několika jasných gólovkách, se konečně trefil útočník Zásady Dominik Mrkvička, když na dvakrát po ideální přihrávce do "ulice" od Martina Salaby a následném sólovém úniku překonal jinak skvělého gólmana Radčic Tomáše Řeháka. Zásada se tak ujala vedení ve 34. minutě 1:0. Hned o 3 minuty později se individuálně prosadil Petr Prousek a vstřelil gól k tyči, kterým pojistil vedení hostí již 2:0. Do konce 1. poločasu se stav nezměnil a to zejména proto, že domácí brankář opravdu kouzlil a pochytal i nemožné.

Ilustrační foto
Zásada vyhrála zaslouženě

Ani ve 2. půli Zásada nepolevila ve své snaze vedení ještě zvýšit. V 54. minutě byl v pokutovém území podražený nedovoleně zásadský Tomáš Loukota. Hlavní rozhodčí nařídil bez váhání pokutový kop, byl blízko a situaci vyhodnotil správně. Sám Tomáš Loukota se ujal exekuce a dobře kopnutá penalta k levé tyči znamenala vedení již 3:0 pro zásadský tým. Celkový výčet gólů uzavřel ten, kdo je započal, Dominik Mrkvička. Celá akce byla pohledná a opravdu "smrděla" fotbalem. Rozvinula se po pravé straně, když míč jednoznačně směřující do autu u střídaček po sprintu zachránil Ondřej Štrunců. Udržel jej ve hře, pak se po pravé lajně protáhl k šestnáctce domácích, tam si chtěl narazit s čerstvě příchozím útočníkem Markem Cónem. Ten však byl jiného názoru a balón sklepl mezi stopery Radčic do prostoru, kam nabíhal právě Dominik Mrkvička a jenom špičkou nohy prostrčil míč pod vybíhajícího brankáře Tomáše Řeháka. Vedení zásadského mužstva zvýšil na konečných 4:0.

Ilustrační foto.
Zásada získala venku body. Její hráči vstřelili Tanvaldu 5 gólů

Sympatické od radčického týmu bylo, že ani po čtvrté brance "nesložil zbraně", nerezignoval, snažil se dát alespoň čestný gól, v čemž mu dobře organizovaná obrana hostí ze Zásady, kterou ze zadu kryl bezchybný gólman Petr Růžička, ovšem zabránila. Fotbalové mužstvo Zásady si tak připsalo do tabulky další tři body. Touto výhrou se Zásadští vyhoupli do vedení soutěže a jako "půl mistr" přezimují na prozatímní 1. příčce. Ve vedení vystřídali rivala z Kokonína, který prohrál doma s Rychnovem vysoko 2:5. Oba týmy se shodly, že hlavní rozhodčí Sukhan a asistenti Marek Nagy a Lukáš Plíva; utkání řídili s přehledem a dobře.

Brod v Semilech vyhrál
Zásada doma drama nedopustila

O pohodě v zásadském týmu svědčí i oslavný návrat domů, opět spolu s fandy a řehtačkou, ale již prázdným hrncem bez čaje (s rumem?) nasedli do ertéóčka a vraceli se domů. Po celou cestu se z autobusu ozývaly oslavné písně, které vygradovaly po zjištění, že si Zásada prohodila umístění v tabulce s Kokonínem. „V Zásadě, na domácí půdě a navíc ještě v domácí hospůdce "Na hřišti" uspořádalo vedení klubu pro své hráče tradiční dokopnou, proběhlo i zhodnocení podzimní části; vše se sešlo - vítězství v utkání, vedení v tabulce a hlavně dobrá nálada,“ dodal za zásadský fotbalový tým Miroslav Princ a vzkázal všem příznivcům: „Fotbalový klub a hráči SK Zásada z.s. děkují svým fanouškům a příznivcům za podporu. Hráči slibují, že se v jarní části budou snažit vedení v tabulce udržet, dále že budou předvádět minimálně takové výkony, jako v podzimní části nebo spíše ještě lepší.“

Sestava mužstva SK Zásada: Růžička (G), Pleštil, Čurda, Blažek P. (61. Kopal Michal), Prousek (61. Cón), Salaba, Loukota (74. Lhota), Kalous, Šupík, Mrkvička (C; 79. Fišer), Štryncl (70. Kopal Milan)
Sestava mužstva FK Radčice: Řehák T. (G), Petr, Bujárek, Sůva, Šturm, Řehák Fr. (C), Svoboda, Veselý, Strnad, Miller, Koudelka
Branky mužstva SK Zásada: Dominik Mrkvička - 34. a 68. min., Petr Prousek - 37. min., Tomáš Loukota - 54. min.
ŽK: 3:3. Diváků: 40.