Zásada - Držkov B 4:1 (2:1)

Hosté ze sousedního Držkova od počátku museli bránit útoky domácí Zásady. Již v 6. minutě zatáhl útočnou akci po levé straně Dominik Mrkvička, nacentroval před gólmana hostí jeho bratra Martina Mrkvičku. Centr byl adresný, přesný a našel Tomáše Loukotu, který z voleje pravačkou zasítil k levé tyči ligovým gólem.

V zápase I. B třídy východ byli aspiranty na vítězství zpočátku domácí (červené dresy), pak se karta obrátila a body si odvezly Plavy.

Hostující gólman byl bez šance. Na displeji bylo skóre 1:0. Domácí si pak vytvářeli spoustu šancí, ale nebyli schopní přesného zakončení. Až ve 33. minutě se individuálně prosadil domácí Dominik Mrkvička, uvolnil se a obešel i svého bratra hájícího bránu hostí. Zakončil s přehledem a zvýšil vedení Zásady již na 2:0.

Domácí tým se zřejmě viděl již v šatně a výrazně polevil. Toho využil hostující Martin Brázda, který upravil poločasový výsledek na 2:1 pro domácí. Vstřelení gólu předcházel avizovaný offside asistentem rozhodčího Pavlem Štědrým. Na reklamace domácího týmu hlavní sudí nereagoval.

V utkání I. A třídy se domácí vyznamenali a fanoušci byli spokojení. Do sítě posledního Cvikova dal jejich tým šest branek a připsal si tak tři důležité body.
S posledním byla povinnost naplno bodovat a to jsme splnili, říká trenér Pumrle

O přestávce musel domácí zásadský tým povzbudit trenér Petr Fišer. Důrazně vytkl chyby ve hře a přikázal zvýšit aktivitu a zjednodušit styl hry. Druhý poločas se Držkovští omezili opět pouze na bránění; zásadské mužstvo se "probudilo" a valilo jeden útok za druhým. V 54. minutě přidal domácí gól opět Tomáš Loukota a zvýšil vedení svého týmu již na 3:1.

Za pár minut potvrdil převahu domácích dalším gólem Dominik Mrkvička, když se prosadil opět individuálně a v 61. minutě ztvrdil vítězství domácí když zvýšil skóre na 4:1. Do této doby se jistě diváci dobře bavili. Přišla však 75. minuta a jeden z hráčů hostujícího týmu nikým neatakován zkolaboval. Domácí pořadatel zareagoval okamžitě, zavolal záchrannou službu a zajistil na hrací ploše ošetření hráče do příjezdu RZ. Po příjezdu RZ a základním vyšetření nařídil lékař převoz do nemocnice. „Pavlovi přejeme, aby se brzo uzdravil a mohl se vrátit ke sportu a zejména k fotbalu,“ vzkazují hráči obou týmu.

Ve Mšeně zavládla marodka, další zápas hrají doma

Po této události se utkání dohrálo již ve vlažném tempu bez změny výsledku. Zásada ovládla derby jednoznačně, porazila rezervu Držkova 4:1.

Sestava mužstva SK Zásada z.s.: Línek (G), Pleštil, Beneš (72. Blažek T.), Lhota (46. Růžička), Čurda, Blažek P., Mrkvička D., Šupík (C; 61. Cón), Štryncl (54. Srbek), Salaba, Loukota (65. Fišer),
Sestava mužstva TJ Sokol Držkov: Mrkvička M. (G), Hrabák, Hruška, Nikodým, Varga (C), Laibl (46. Prousek), Linhart, Machačka, Polman, Kratochvíla, Bráza (46. Brodský)
Branky mužstva SK Zásada z.s.: Tomáš Loukota - 6. + 54. min., Dominik Mrkvička - 33. + 61. min.
Branky mužstva TJ Sokol Držkov: Martin Bráza - 44. min.
Žluté karty: 1:0
Rozhodčí: Vasko I. (R), Štědrý P. (AR1), Šálek P. (AR2)