Zásada - Držkov B 4:1 (2:1)

Hosté ze sousedního Držkova od počátku museli bránit útoky domácí Zásady. Již v 6. minutě zatáhl útočnou akci po levé straně Dominik Mrkvička, nacentroval před gólmana hostí jeho bratra Martina Mrkvičku. Centr byl adresný, přesný a našel Tomáše Loukotu, který z voleje pravačkou zasítil k levé tyči ligovým gólem.

Hostující gólman byl bez šance. Na displeji bylo skóre 1:0. Domácí si pak vytvářeli spoustu šancí, ale nebyli schopní přesného zakončení. Až ve 33. minutě se individuálně prosadil domácí Dominik Mrkvička, uvolnil se a obešel i svého bratra hájícího bránu hostí. Zakončil s přehledem a zvýšil vedení Zásady již na 2:0.

Domácí tým se zřejmě viděl již v šatně a výrazně polevil. Toho využil hostující Martin Brázda, který upravil poločasový výsledek na 2:1 pro domácí. Vstřelení gólu předcházel avizovaný offside asistentem rozhodčího Pavlem Štědrým. Na reklamace domácího týmu hlavní sudí nereagoval.

O přestávce musel domácí zásadský tým povzbudit trenér Petr Fišer. Důrazně vytkl chyby ve hře a přikázal zvýšit aktivitu a zjednodušit styl hry. Druhý poločas se Držkovští omezili opět pouze na bránění; zásadské mužstvo se "probudilo" a valilo jeden útok za druhým. V 54. minutě přidal domácí gól opět Tomáš Loukota a zvýšil vedení svého týmu již na 3:1.

Za pár minut potvrdil převahu domácích dalším gólem Dominik Mrkvička, když se prosadil opět individuálně a v 61. minutě ztvrdil vítězství domácí když zvýšil skóre na 4:1. Do této doby se jistě diváci dobře bavili. Přišla však 75. minuta a jeden z hráčů hostujícího týmu nikým neatakován zkolaboval. Domácí pořadatel zareagoval okamžitě, zavolal záchrannou službu a zajistil na hrací ploše ošetření hráče do příjezdu RZ. Po příjezdu RZ a základním vyšetření nařídil lékař převoz do nemocnice. „Pavlovi přejeme, aby se brzo uzdravil a mohl se vrátit ke sportu a zejména k fotbalu,“ vzkazují hráči obou týmu.

Po této události se utkání dohrálo již ve vlažném tempu bez změny výsledku. Zásada ovládla derby jednoznačně, porazila rezervu Držkova 4:1.

Sestava mužstva SK Zásada z.s.: Línek (G), Pleštil, Beneš (72. Blažek T.), Lhota (46. Růžička), Čurda, Blažek P., Mrkvička D., Šupík (C; 61. Cón), Štryncl (54. Srbek), Salaba, Loukota (65. Fišer),
Sestava mužstva TJ Sokol Držkov: Mrkvička M. (G), Hrabák, Hruška, Nikodým, Varga (C), Laibl (46. Prousek), Linhart, Machačka, Polman, Kratochvíla, Bráza (46. Brodský)
Branky mužstva SK Zásada z.s.: Tomáš Loukota - 6. + 54. min., Dominik Mrkvička - 33. + 61. min.
Branky mužstva TJ Sokol Držkov: Martin Bráza - 44. min.
Žluté karty: 1:0
Rozhodčí: Vasko I. (R), Štědrý P. (AR1), Šálek P. (AR2)
Počet diváků: 100