Závěr podzimu vyšel lépe fotbalistům Mšena

Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Poslední divizní kolo přineslo výhru Mšena na půdě Nového Bydžova a porážku Jablonce B na domácí půdě.

21.11.2011

Fotbalisté Baumitu Jablonec B doma smolně prohráli 0:1 s Dvorem Králové (v modrém).Foto: DENÍK/Martin Bergman

Jablonec B - Dvůr Králové 0:1 (0:0)

Vyloženě nešťastné utkání na závěr sezony má za sebou juniorka jabloneckého Baumitu. V posledním utkání podlehla doma kuriózním způsobem Dvoru Králové 0:1.

Hlouškovu sestavu vyztužili oproti normálu z A týmu brankář Valeš a obránce Štochl a trenér juniorky jejich hru v tomto zápase chválil. „Podařilo se nám zkvalitnit hru dozadu, jak ze strany gólmana, tak obránce Štochla. Oba odvedli práci, kterou jsme od nich čekali,“ řekl na adresu posil trenér Hloušek.

Juniorka si během celého zápasu vytvářela zajímavé akce, kterým chybělo jen přesné zakončení. Po dvaceti minutách hry mířil vedle Pavlata. Ve 31. minutě jablonečtí už skórovali, jenže rozhodčí z nepochopitelných důvodů branku neuznali pro údajný faul na brankáře Ulrycha …

V závěru poločasu zmáčkli zelenobílí soupeře a vytvářeli si jednu gólovku za druhou. Helmův lob skončil nad břevnem, vedle tyče mířil i Linka, Štěpánkovu dorážku zase fantasticky vyrazil na roh Ulrych v brance hostí.

Také druhý poločas začal Jablonec aktivně a už po pár minutách musel gólman Dvora Králové ukázat svůj postřeh při výborné hlavičce jednoho z jabloneckých hráčů. Hned vzápětí Pavlata připravil dobrou střeleckou pozici Daníčkovi, jenže i jeho vychytal výborný Ulrych. Jablonečtí se stále nevzdávali, v 64. minutě přihrál Just do tutovky střídajícímu Hlouškovi, jenže ten před odkrytou brankou orazítkoval jen břevno.

Šance domácích pokračovaly. Pavlata tentokrát vyzval k zakončení Daníčka, ten ale zblízka překopl hostující branku. Třináct minut před koncem Just hlavičkoval rybičkou také nad.

Jak dokáže být fotbal někdy krutý, se ukázalo čtyři minuty před koncem. Hosté zahrávali rohový kop, po kterém se odražený míč dostal ke střídajícímu Podolníkovi, který jej dokázal napálit do sítě 0:1.

Zklamaný trenér Jiří Hloušek po zápase jen stěží hledal slova. „Hra měla místy velmi slušné parametry, měli jsme hodně křídelních akcí, šancí, dali jsme i regulérního góla, také břevno, ale fotbal je někdy takový, že logiku postrádá. Hosté se nakonec radují z jediné vážně střely ze všech tří bodů,“ smutnil kouč.

Co jeho svěřencům chybělo při tolika šancích ke gólovému úspěchu? „Na jedno utkání by jsme si asi museli půjčit Lafatu. Z pohledu výsledku se mi mluví špatně, ale utkání mladí hráči odehráli docela solidně. Šancí a kombinací tam bylo hodně, ale finále v podobě branky prostě zatím asi neumíme,“ řekl trenér Jiří Hloušek po posledním zápase podzimní části sezony.

Branka: 86. Podolník. Rozhodčí: Váňa, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Jablonec: Valeš - Helm, Štochl, Šído, Podzimek - Hovorka, Pavlata, Linka, Just - Štěpánek (60. Hloušek), Daníček (86. Král).

Nový Bydžov - Mšeno 1:2 (0:2)

Mšeno mělo před duelem v Bydžově jasný cíl, a to bylo na půdě soupeře neprohrát. Případně přivézt tři body za vítězství. To se svěřencům trenéra Libora Macháčka, i když v závěru domácí zlobili.

„Udrželi jsme Nový Bydžov na distanc. Kluci dneska odehráli jeden z výborných zápasů. Klobouk dolů před nimi a chtěl bych jim za to poděkovat,“ říká trenér Mšena.

První poločas se Mšenu vydařil a obávaný kanonýr Petr Novotný se hned dvakrát zapsal mezi střelce. Druhý gól do šatny byl i podle trenéra Macháčka hodně důležitým momentem zápasu.

„Určitě bylo velice důležité, že jsme dali soupeři gól do šatny na 2:0. Samozřejmě se pak druhý poločas hraje líp, ale je to ošidný, což jsme potvrdili v některých domácích zápasech, kdy jsme vedli,“ uvědomuje si kouč.

Domácímu týmu svitla naděje na dobrý výsledek v 79. minutě, kdy se nechal vyloučit Peškar za faul na polovině hřiště. „Za stavu 2:0 jsme měli šance, nedotažené rychlé brejky a přišlo vyloučení Peškara, což samozřejmě sitauci hodně zkomplikovalo. Prostě Pešky měl takový malý zkrat. Potom už byl zápas z naší strany spíš zaměřený na to, abychom to dohráli do vítězného konce. A to se nám povedlo,“ říká Macháček.

Bylo to však se štěstím, protože nejprve domácí snížili v 88. minutě Batínem na 1:2 a tentýž hráč po skvěle ponechané výhodě rozhodčím Bohatým mohl vyrovnat, ale jeho střela jen olízla břevno branky Mšena.

Branky: 88. Bastín - 24. a 44. Novotný. Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 5:3, ČK: 0:1 (79. Peškar). Diváků: 200. Mšeno: Vaníček - Selinger, Ginzel, Váňa, Bém - Krejčík, Peškar, Moravec, Král (88. Vrabec) - Kaňkovský, Novotný.

S přispěním Jana Bendla

Autor: Martin Bergman

21.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 20 000 Kč Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená Obsluha obráběcích strojů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obsluha obráběcích strojů. Pracoviště: Teneo 3000 s.r.o., Hlavní, č.p. 986, 468 51 Smržovka. Informace: Malý, +420 776 227 545. Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 500 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z pryže. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Obsluha autoklávu - pracovní poměr na dobu 90 dnů. Hlásit se telefonicky.. Pracoviště: Mk agency s.r.o. - cikautxo cz s.r.o., Letní, č.p. 3867, 468 01 Jablonec nad Nisou 8. Informace: Mykola Kostan, +420 608 885 206. Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 18 000 Kč Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků Obsluha čerpací stanice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBSLUHA ČERPACÍ STANICE, Kontakt emailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Euro car vik, s.r.o., 468 71 Lučany nad Nisou. Informace: Lucie Lange, +420 602 162 942. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 25 000 Kč Mechanici a opraváři osobních automobilů automechanik - diagnostika, mechanické práce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Automechanik - diagnostika, mechanické práce, Do nově otevřeného autoservisu přijmeme automechanika. Požadujeme zkušenost s PC diagnostikou, schopnost samostatného vyhledávání a odstraňování závad, obecnou orientaci v elektronických systémech vozidel., Nabízíme moderní, čisté a bezpečné pracovní prostředí a příjemný pracovní kolektiv. , Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování 100Kč/den, , Hlásit se osobně v místě provozovny, telefonicky (tel - 728 707 707) - volat po-pá, 8-17hod nebo e-mailem: hlousek@turbosport.cz. Pracoviště: Ondřej hloušek - provozovna, Belgická, č.p. 5344, 466 05 Jablonec nad Nisou 5. Informace: Ondřej Hloušek, +420 728 707 707.

Výsledek 7:1 svítil na ukazateli, když rozhodčí ukončil zápas mezi áčkem Mšena a týmem Slatiňan. Domácí to měli tentokrát pod kontrolou.
6

Na hřišti soupeře ztratilo hamrovské béčko poprvé v podzimní sezóně body.
7

-

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na fotbalového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí?

-

Sestava si sedla, okomentoval zápas Jablonce s Příbramí Jaroslav Hrabák

Jablonec – O Příbrami se hodně mluví, hodně se o ní píše a právem. Nováček trenéra Csaplára je oživením ligy a hlavně, udivoval ofenzivním fotbalem. Určitý zlom nastal, když si pražská Slávie stáhla sprintera, střelce a nahrávače Matouška a další krutá rána přišla, když si zkušený Slepička zlomil kotník. Navíc Severočechy asi fotbalová Příbram „nemusí“, Liberec u Litavky dal domácím tři góly a teď Jablonec dokonce šest!

Odstraňování chyb mě posouvá kupředu, říká biatlonová naděje Michal Krčmář

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ – Sedmadvacetiletý Michal Krčmář se v biatlonovém prostředí pohybuje od deseti let. Sportovec závodící za klub SKP Kornspitz Jablonec se aktuálně připravuje a hlavně těší na novou sezónu.