Zdravotní stav dvaatřicetiletého hráče z Českolipska, který kvůli srdeční zástavě zkolaboval během přátelského utkání v Zahrádkách u České Lípy, se podle úterních informací Deníku zlepšil.

„Probudil se z umělého spánku. Dokonce již komunikuje, poznal naše rodiče, ale na nic si nepamatuje,“ prozradila s výraznou úlevou na tváři jeho mladší sestra, která svého bratra v liberecké nemocnici pravidelně navštěvuje.

„Našim prý dokonce naznačil, že chce domů a že zase bude hrát fotbal. No, vidíte, to je přesně on,“ usmívala se.

Mladý fotbalista zkolaboval před kabinami v průběhu přípravného zápasu krátce poté, co se kvůli nevolnosti a bolestem na hrudi nechal vystřídat. Jeho zdravotní stav byl natolik vážný, že jej musel transportovat vrtulník letecké záchranné služby do Liberce, kdy bylo jeho srdíčko ihned operováno (infarkt myokardu).

„S jeho rodinnými příslušníky jsem denně v kontaktu. O zlepšení zdravotního jsem se dnes taky dozvěděl a moc mě to potěšilo. V pátek za ním pojedeme, tak jen doufám a přeju si, že se z toho dostane,“ řekl Deníku v úterý v podvečer předseda klubu TJ Sokol Zahrádky Antonín Vaxmandski.