„Chceme vyhrát první cenu, chceme ten litr zelené určitě brát,“ zdůraznil po prvním zápase fotbalového turnaje prezident týmu pořádající Zásady Miroslav Princ.

Náročnou fotbalovou sobotu připravili pořadatelé pro děti i dospělé. Jako každoročně se v dopoledních hodinách odehrával ve sportovním areálu turnaj dětí. A potom přišli na řadu již tradičně dospělí.
A po náročné přípravě na zásadskou pouť, která byla druhou důležitou víkendovou akcí, potvrdil Miroslav Princ, že úvodní zápas byl velmi těžký. „Hráli jsme proti Zásadě B a můžu říct, že to bylo hodně náročné utkání. Nebyli jsme ještě pořádně připravený, rozdejchaný. A navíc se ozvala únava po včerejší přípravě pouti. Bohužel, podlehli jsme béčku 3:0.“

PŘIJEL I SOUPEŘ Z POLSKA

Turnaje se zúčastnily čtyři týmy, dva domácí, sousedé z Držkova a přátelský tým z Polska. „Hrajeme systémem každý s každým, po třiceti minutách je to hodně náročné. Čekají nás ještě tři utkání a v tom vedru je to pořádná makačka,“ popsal situaci na zásadském hřišti po prvním zápase prezident domácího A týmu.
Přiznal, že výsledek prvního a hned prohraného zápasu jeho mužstvo trochu rozhodil. „Nejsme v týmu ještě sladění, zatím to není ono,“ dodal organizátor a fotbalista v jedné osobě.
Bez ohledu na pořadí byli všichni rádi, že přežili. U zaslouženého piva pak rozebírali hlavně taktiku a pochvalovali si dobrou náladu a atmosféru turnaje. Ceny předával bývalý fotbalista Zásady Ruda Gergel.

Výsledky: 1. Držkov, 2. Zásada A, 3. Lubrza (Polsko), 4. Zásada B.

Turnaji dospělých předcházel turnaj fotbalových nadějí. „Hrály tři mančafty, ročníky 2006 a 2007. Byl to velmi dobrý turnaj. V závěru prezident klubu ale skrečoval výsledky, za vítěze pak označil všechny zúčastněné. „Koupili jsme všem žetony na autíčka a další atrakce. A to byla pro děti asi nejlepší odměna,“ potvrdil prezident fotbalového týmu.