FK Pěnčín-Turnov A, který je od této sezony farmou prvoligového Slovanu Liberec, má velké ambice. To bylo vidět od prvních minut zápasu, kdy se nováčci z Brodu jen těžko dostávali z tlaku, který si domácí vytvořili. Nicméně zahrozil také Brod a mohl jít dokonce do vedení. Hned v 5. minutě nebezpečně střílel Kordík, ale mladý reprezentační gólman ze Slovenska Hroššo jeho střelu vytěsnil mimo tyče.

Pak ale udeřili domácí. Ve 13. minutě se po pěkné kombinační akci dostal do zakončení další liberecký hráč v dresu Turnova Lukes a poslal Turnov do vedení. To byla trochu studená sprcha pro hráče Brodu, ale bylo to logické vyústění úvodních minut prvního mistrovského zápasu.

Na druhou branku nemuselo 730 diváků čekat příliš dlouho. Po úniku Turnova musel jít ve vápně Maryško do skluzu a domácího útočníka nešťastně fauloval. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil zkušený Papoušek. Druhé brance Turnova ale předcházela zajímavá situace na druhé straně hřiště, ale hosté nevyužili možnost výhodného zakončení…

Ulehčení pro Brod přišlo ve 30. minutě. To neudržel nervy na uzdě jeden z nejlepších hráčů zápasu Lukes a loktem v přerušené hře srazil k zemi brodského Hozdu a dostal zcela oprávněně červenou kartu. Hosté se v následujících minutách více tlačili do zakončení a nebezpečně vypálil například Kotlár, ale jeho dělovku z úhlu opět zlikvidoval jistý brankář Turnova.

Jenže síť se třepetala potřetí na druhé straně. K míči po centru z pravé strany se ve vápně probojoval Hurt a v zakončení se nemýlil.

Po změně stran bylo k vidění několik slušných šancí Turnova, ale brankou ani jedna neskončila. Jednou se míč v síti ocitl, ale po rohovém kopu již míč před gólem opustil hrací plochu. Brod se po několika minutách osmělil a začal soupeře pomalu přehrávat. Po hodině hry se hrálo prakticky jen na polovině Turnova, ale hosty sráželo špatné zakončení a finální přihrávka. Svěřenci Josefa Hlouška se však nakonec dočkali. Střídající Picek v 90. minutě poslal centrovaný míč do sítě Turnova a upravil konečné skóre na 3:1.

„Rozhodl úvod, kdy jsme inkasovali dva laciné góly. V tom ostatním průběhu byly pasáže, kdy jsme byli, myslím si, soupeři více než vyrovnaným soupeřem. Hodně jsme trpěli za to, že jsme nebyli efektivní třicet metrů před bránou. Ale chtěl bych klukům poděkovat, že jsme určitě nepropadli a je na čem stavět," řekl po utkání trenér Brodu Josef Hloušek.

„Byla tady spousta hráčů, kteří nemají žádnou, nebo jen minimální zkušenost s touto soutěží. Ale góly byly laciné. I fotbalově jsme tu předváděli dobré věci, ale v závěru nám chyběla zkušenost v zakončení, nějaký klasický střelec," dodal Hloušek.

„Byla krásná návštěva a Železný Brod hrál dobře. My jsme ale i v deseti byli lepší a zaslouženě vyhráli. Je tady dobrý tým a s tímhle kádrem bychom chtěli jít výš," řekl po utkání Tomáš Janů, který nyní působí v Turnově.

Pěnčín-Turnov - Železný Brod 3:1 (3:0)

Branky: 13. Lukes, 19. Papoušek z pen., 40. Hurt - 90. Picek. Rozhodčí: Baum, ŽK: 1:2, ČK: 30. Lukes (Turnov). Diváků: 730. Ž. Brod: Kopal - Kovář (61. Aubrecht), Maryško, Hozda, J. Kordík - Wanacki (68. Hartl), Kotlár (85. Picek), Linka, Hloušek - Havrda (75. Šimek), Holeček (68. Brožek).

Další výsledky 1. kola Divize C: Dobrovice Pardubice B 2:0 (2:0), Jablonec nad Jizerou Vysoké Mýto 2:2 (2:1), Letohrad Dvůr Králové 2:3 (0:0), Náchod Rapid Liberec 2:0 (2:0), Ústí nad Orlicí Živanice 2:0 (0:0), Kutná Hora Trutnov 3:1 (1:0), Svitavy Nová Paka 1:1 (0:1).