Domácí celek, který přes zimu prošel určitými změnami včetně trenérského postu, začal aktivně. Ústí si vybojovalo sérii rohových kopů, ze kterých nic díky dobře bránícímu Brodu nevytěžilo.

Hosté z Brodu postupně začínali získávat více ze hry a mohli ze dvou brejků skórovat, domácí brankář ale byl proti a Hlouška vychytal. Tyto šance Brodské hráče zvedly a hosté začali dominovat. Domácím nevycházela rozehrávka v podobě dlouhých nákopů na vysokého útočníka, takže měl Brod prostor pro kombinaci.

První změna skóre přišla v 18. minutě. Brod dobře napadal domácí okolo jejich šestnáctky a hosté získali míč. Hloušek následně pronikl do vápna, kde míč předložil Holečkovi, jenž zakončil do odkryté branky 1:0. A Hloušek se zanedlouho objevil u další obrovské šance Brodu. Hloušek šel sám na bránu za skákajícím míčem, brankář se proti němu vydal do hloubky pole, ale železnobrodský forvard namísto přehození volil prudké zakončení, které se mezi tyče nevešlo. Tento moment se ukázal v utkání jako rozhodující.

Branky se dočkali ale domácí. Brodští lehce ztratili míč na polovině, Ústí jej dlouhým nákopem vyslalo k brance Brodu, kam si až za vápno vyběhl brankář Kopal. Dříve u míče ale byl Smejkal a jako beran trknul do míče, který se zastavil až v síti 1:1. Nerozhodným stavem skončil také první poločas.

Do druhého dějství nastoupil Železný Brod aktivně a hráči cítili, že by mohli vyhrát, takže se mírně vytrácelo taktické plnění pokynů. Tudíž Brod hru více otevřel a vytvořil si řadu šancí. Jenže ani několikrát Holeček, tak ani Maryško a další hráči rozdílový gól nedali.

Studená sprcha tak přišla tři minuty před koncem. Dlouhý míč do vápna z pravé strany nedokázali Brodští dostat z vápna pryč, šikovný útočník Ústí si pak pohrál s třemi obránci a našel na zadní tyči zcela osamoceného Langera, který dopravil míč do prázdné branky. Langer byl v té době na hřišti sotva dvě minuty.

Železný Brod tak z utkání odjel s prázdnou, což by nikoho ani nepřekvapilo po dosavadních výsledcích Ústí nad Orlicí. Po utkání je ale vidět, že je to pro svěřence trenéra Josefa Hlouška ztráta. Brod byl v utkání lepším týmem, ale pouze bod brát nechtěl, tak se hráči chtěli porvat o plný zisk. Šťastná branka v závěru zápasu ale rozhodla jinak. S tímto soupeřem je to tak pro Železný Brod druhá porážka, která přišla v závěru utkání. Na podzim totiž Brod doma dlouho držel nerozhodný stav, ale nakonec prohrál gólem v poslední minutě utkání.

V dalším kole hostí Železný Brod doma Letohrad. Hraje se v sobotu v 10.30 hodin.

Ústí n. O. - Železný Brod 2:1 (1:1)

Branky: 35. Smejkal, 88. Langer - 18. Holeček. Rozhodčí: Vlček, ŽK: 2:2. Diváků: 150. Ž. Brod: Kopal - Honc, Toman, Kordík J., Kraus - Wanacki (88. Brožek), Peškar, Maryško, Hloušek - Havrda (75. Kovář) - Holeček (82. Kotlár).