Na opačném konci tabulky Desná doma prohrála a Železný Brod zvítězil ve Višňové.

Pěnčín – Košťálov 2:1 (2:1)

V Pěnčíně se hrál zápas, kde už prakticky o nic nešlo, takže se oba celky mohly soustředit jen na fotbal. Nicméně více štěstí měl Pěnčín a díky třem bodům už má definitivní jistotu udržení soutěže.

Domácí se od začátku snažili rychle dát branku, což se podařilo Zapadlovi v 8. minutě po individuální akci. Jenže hosté z Košťálova také zlobili. Zejména obávaní střelci Zboroň a Janata. Druhý jmenovaný se podílel na vyrovnávací brance v 21. minutě, když uklidil míč z vápna do sítě po centru zprava.

Rozhodující moment zápasu přišel poměrně brzy, a to v 42. minutě. Záveský táhl míč po pravé straně, lehkým lobem přehodil obránce Košťálova do prostoru, kde byl Jan Matějček, a ten přehodil brankáře Průchu.

Po změně stran se hrálo více vyrovnaně, ubylo šancí na obou stranách, i když minimálně dvě branky mohli ještě diváci vidět. Asi největší šanci z druhého poločasu měli hosté pár minut před koncem zápasu, když tvrdá střela ze třiceti metrů skončila na tyči domácí branky. Za zmínku také stojí zranění Jakuba Zapadla, do kterého zajel jeden z hostujících obránců po odpískání tak nešetrně, že má na achilovce krvavý šrám a musel samozřejmě střídat. Soupeř ale viděl jen žlutou kartu.

Branky: 8. Zapadlo, 42. Matějček J. – 21. Janata. Rozhodčí: Řeháček ml., ŽK: 3:2. Diváků: 70. Pěnčín: Pivrnec – Heinrich, Matějček J,. Pszyk, Mrklas, Sekerák, Chlomek, Zapadlo (75. Bukvic), Matějček P. (27. Záveský), Houžvička (82. Vávra), Balásek.

Desná – FKP Turnov B 1:4 (0:2)

Desenští fotbalisté potřebovali bodovat v boji o udržení soutěže, ale i díky dvěma chybějícím hráčům z minulého utkání to nebyl jednoduchý úkol.

V úvodu zápasu měli ale domácí mírnou převahu. Jenže postupem času se prosazovali zkušenější a fotbalovější hosté, což vyjádřili vedoucí brankou v 15. minutě. To hosty evidentně neuspokojilo a stále více chtěli hrát a vytvářeli si šance, Jednu z nich proměnil před poločasem Vavřich a poslal hosty do dvoubrankového vedení.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil a na sklonku 60. minuty šli hosté do vedení 3:0. O pět minut později pak přidal svou druhou branku Vavřich a bylo definitivně rozhodnuto. Za Desnou pak korigoval výsledek na konečných 1:4 střídající Rimský, který byl na hřišti snad jen dvě minuty a prosadil se gólem. Nutno říct, že Turnov si odvezl z Desné body zaslouženě, naopak domácí budou mít ještě starosti se záchranou.

Branky: 75. Rimský – 40. a 64. Vavřich, 15. Bernát, 59. Smolný. Rozhodčí: Horák, ŽK: 1:0. Diváků: 140. Desná: Maňák – Kopal (65. Hudec), Kořínek, Bartoš, Pipek – Kulhánek, Šindelář, Rác, Pfeifer – Hollmann (73. Rimský), Hlubuček (64. Špaček).

Višňová – Železný Brod 1:3 (0:1)

Fotbalisté Železného Brodu si mohou po utkání ve Višňové oddechnout a užívat si pocit záchrany v krajském přeboru. Vzhledem k tomu, že by měl sestupovat jen jeden tým, tak třicet bodů na kontě Brodu je dostačujících.

Domácí borci se sice mohli dostat na druhé místo, kdyby vyhráli, ale Brod šel více za vítězstvím. Podle trenéra hostí si výhru opravdu zasloužili. Skóre otevřel ve 37. minutě Linka a stanovil tak poločasové vedení Brodu.

Po změně stran se hrálo pořád ve stejném tempu, ale podmáčený terén trochu ztěžoval kombinaci oběma celkům. Domácím svitla naděje na druhou příčku v 59. minutě, kdy vyrovnal Rampáček, ale za deset minut vrátil vedení Brodu Šimek. O šest minut dříve Brod také docílil branky, ale sudí ji pro faul na brankáře zcela správně neuznal. Definitivní pojistku vítězství přidal v 73. minutě Wanacki střelou pod víko.

Branky: 59. Rampáček – 37. Linka, 69. Šimek, 73. Wanacki. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 3:2. Diváků: 150. Ž. Brod: Kopal – Maryško, Berka, Linka, Král – Maňkoš – Hadač P., Wanacki, Makula (87. Kovář) – Šimek (90. Hlubuček), Šilhán.