Návštěva lehce přes dvě tisícovky diváků viděla od domácích výborný vstup do zápasu, ve kterém hlavní osobou byl právě Zelený. Nejprve v jasné šanci uklouzl, ale Hübschmanův centr poslal již v úvodu utkání do brány výborného Melichárka a Jablonec naplnil svoje přání – rychle vedl. Dobrá hra přinášela další příležitosti, tu největší měl za faul na sebe Tecl, ale z penalty Melichárka nepřekonal. Po půlhodině pohříchu fotbalové divadlo skončilo.

Jaroslav Hrabák.Zdroj: Deník / Březinová DagmarNeproměněná penalta jakoby domácím vzala vítr z plachet, začaly se množit nepřesnosti, ale jakoby domácí hráči ztratili chuť hrát. Brňané zvedli hlavu, ale mnoho si toho nevytvořili. Kolem šedesáté políbila domácí múza, když přežili šance Škody a Koného. Také Tecl, co nebyl zřejmě v nejlepším rozpoložení, už gól nedal a nakonec musel být vystřídán, byť nejlepší jablonecký kanonýr mohl jít do sprch dříve.

Určitou kliku měl i Michal Trávník, dostal žlutou, ale té druhé unikl pouze díky benevolence sudího Orla. Shrnuto? Zlaté tří body ! Úspěch? Po dlouhé době zase jabloneckým gólmanem vychytaná nula, tak uvidíme jak to s tou jabloneckou defenzivou půjde dál. Překvapení? Jak jablonecký tým po výborné půlhodině přejde ve zbytku zápasu téměř do fotbalového pralesa, Klucký místo oslavy narozenin bude muset ještě dále přemýšlet, co s tím, aby jeho tým „uměl“ těch minut devadesát.

Z hráčů těžko někoho vyzvedávat, snad jenom Matěj Hanousek po jednozápasovém odpočinku předvedl svůj poslední dobou tradiční kvalitní výkon. Gólman Valeš nevypadal v bráně tak jako jeho protějšek Melichárek, ale není divu, moc toho zatím v lize neodchytal. Dalším překvapením byl po sérii zápasů v juniorce start Diviše, nebyl špatný, rozhodně by ty jablonecké zatím tmavší dny mohly být vystřídány světlejšími, kdyby býval ve své šanci trefil, už by to tu asi bylo. Ale díru po snad nejlepším jabloneckém hráči, Masopustovi, se snažil zacelit docela slušně.

V dalším kole zajede Jablonec do Karviné, kde už nebude na hráčské lavičce i jablonecká legenda, trenér Jožka Weber. Toho karvinští bosové, zásluhy nezásluhy, po porážce na Dukle odvolali. Uvidíme, zda nové karvinské „koště“ zamete s Jabloncem.