V neděli 4. září od 14 hodin nastoupily jablonecké fotbalistky ke své domácí třetiligové premiéře na umělé trávě hřiště ve sportovním areálu Mozartova. Letní slunné počasí přilákalo do ochozů slušnou diváckou návštěvu, o to více významnější to pro domácí tábor zápas byl.

V samém úvodu se na zelenobílých dívkách projevovala lehce nervozita, ovšem zdálo se, že soupeř je na tom podobně. V 19. minutě však přišla první jablonecká precizní souhra, když míč výtečně vybojovala Bartošová, přihrála ho Trojákové a domácí kanonýrka tentokráte zvolila místo střely milimetrově přesný pas na levou stranu hřiště, kterým vybídla k zakončení Jitku Kiralyovou a ta se svou šancí naložila excelentně – nechytatelnou ranou levačkou otevřela skóre zápasu – 1:0! Neuplynula ještě ani minuta, když rozehrávku zaskočených hráček Poděbrad vystihla Andrea Pecháčková, posunula míč na Pavlu Trojákovou a „slečna hattrick“ nezadržitelně skórovala – 2:0.

Hodnocení trenéra děvčat Jana Štola najdete ZDE

Svůj kalich hořkosti v rámci čtyřminutového totálního výpadku si poděbradská Bohemia dopila ve 23. minutě, kdy její děvčata pouze přihlížela souhře jablonecké střední zálohy Pecháčková – Bornerová, která vyústila v další přesné střelecké zakončení Pavly Trojákové – 3:0. Domácí Jablonec jednoznačně ovládl hřiště, předváděl pohlednou kombinační kopanou a bylo jen otázkou času, kdy přidá i další branky. Stalo se tak ve 40. minutě. To další přesnou nabídku ke koncovce od Andrey Pecháčkové využila ve svůj v pořadí již třetí hattrick ve třetím mistrovském utkání kanonýrka Pavla Trojáková – 4:0. A mohlo být naplněno i diváky vyvolávané heslo „Dejte jim bůra!“, ovšem minutu před poločasovou přestávkou nastřelila autorka úvodního gólu Jitka Kiralyová svou další bombou pouze spojnici břevna a tyče poděbradské svatyně.

Do druhé půle domácí trenéři prostřídali svou sestavu, na hřiště poslali hned tři nové čerstvé síly a od samého začátku byla z jejich svěřenkyň znát očividná snaha po pobavení přítomných diváků.

Hned v první minutě unikla po levé straně obraně hostí Lenka Pecháčková, ale z úhlu poděbradskou brankářku neprostřelila. Hned v 51. minutě však již udeřilo popáté. Do znamenité souhry se postupně zapojily Mikásková, sestry Pecháčkovy, Trojáková a na konci řetězové akce přesná střelkyně Bornerová, která zaokrouhlila skóre na 5:0. Gól šikovnou jabloneckou záložnici zřejmě notně namlsal, neboť jen za pouhé čtyři minuty později ji trojice Proboštová, Trojáková, Pecháčková připravila palebnou pozici za hranicí velkého vápna a Jarča to trefila fantasticky – 6:0.

A neuplynuly ještě ani další tři minuty a do pokutového území Bohemie Poděbrady se nesla další hrozba. Tereza Sisrová vybídla k centru z pravé strany Pavlu Trojákovou, na míč na vzdálenější tyči si výtečně naběhla autorka předchozích dvou branek Bornerová a hlavou upravila na 7:0. Svůj hattrick tak zkompletovala za pouhých sedm minut a stala se tak druhou třígólovou střelkyní zápasu.

Po této kanonádě domácí lavička začala opět střídat a dala šanci zahrát si i dalším fotbalistkám číhajícím na svou ligovou příležitost. Značné vedro, vysoké skóre i lehká nezkušenost prostřídané sestavy s největší pravděpodobností zapříčinily to, že k sedmi vstřeleným brankám již další nepřibyla, ovšem šancí ještě několik bylo, a tak se přítomní fanoušci jistě nenudili.

Děvčata jabloneckého Baumitu svůj premiérový domácí ligový duel zvládla s bravurou, neponechala soupeřkám žádnou naději na případný úspěch a cílevědomě šla za zaslouženými třemi body. Také po druhém kole soutěže tak vedou tabulku a co je důležitější, fotbalem baví sebe i diváky.

Baumit Jablonec – Bohemia Poděbrady 7:0 (4:0)
Branky: 20., 23. a 40. Trojáková, 51., 55. a 58. Bornerová, 19. Kiralyová. Rozhodčí: Lejsek, bez karet. Diváků: 300. Jablonec: Plátková (62. Vávrová) – Bendlová (67. Gadziňská), Sisrová J. (46. Mikásková), Proboštová, Doležalová – Kšandová (55. Sisrová T.), Bornerová, Pecháčková A., Kiralyová (46. Bistiaková) – Bartošová (46. Pecháčková L.), Trojáková (82. Mochaňová).

Tabulku III. ligy žen skupiny B najdete ZDE