Na Slávii se fandové těšili. Hoši z Edenu jsou v euforii a po změně vlastníků tam vládne jiný duch, a to se zcela určitě přenáší i na tým. Ten je v tabulce, pro někoho překvapivě, před ambiciózním Jabloncem a po sobotním duelu tam i zůstal. A zaslouženě.

Současný fotbalový Jablonec, to je tým s mnoha otazníky. Posedmé v řadě tým doma nevyhrál, nestřílí góly a ačkoliv je zřejmé, že zvolený styl hry prostě jabloneckému kádru nesvědčí, tak se ani po reprepauze nezměnilo nic.

Proč nedá Greguše?

Vlastně změnilo, trenér nechal i v dalším utkání na lavici defenzivního halva Greguše, takže ten nemohl divákům, jako člen slovenské reprezentace, předvést svoji euforii z postupu na Euro. Z jablonecké lavičky tam bude cesta zapeklitá … Jeho post trenér nesvěřil překvapivě mladému reprezentantu Trávníkovi, zvláště když střed pole a ofenzíva je, prozatím, hrůza. Přednost dal Rossimu, jehož předtím nechal rok hnít na lavičce a „Amigo" snad ani neví, jak vypadá fotbalový trávník. Také tento tah se nepovedl. Rossi byl o třídu horší než v dobách, kdy byl naopak v Jablonci premiantem. Co mile překvapilo, to byl vstup do první půle, kdy tým předvedl rychlost a bojovnost. Ale Berkovec se přesto v bráně nudil, vše končilo před vápnem. Po změně stran se Slávie zvedla a přišly další rozpaky.

Chybí jim kyslík?

Mingazov nemá fyzičku na devadesát minut v české lize? Musel být střídán. A co teprve momentálně nejlepší jablonecký hráč Pospíšil? Tomu taky chybí kyslík? Proč je neustále střídán ? A těch otazníků by se dalo klást víc. Takže shrnuto, zápas se Slávií neukázal jakoukoli změnu poté, co do té doby fotbalový Jablonec v lize skomíral.

Je veřejným tajemstvím, že prezident Pelta je ze současné prezentace svého jabloneckého produktu „zcela bez sebe", vážně uvažoval o trenérově odvolání. Ale klubový ředitel Petr Doležal ho přesvědčil, aby to nedělal. A bylo. Teď ještě by měl klubový ředitel přesvědčit i trenéra Šilhavého, že prostě fotbal, jaký s mužstvem hraje je neatraktivní, nekoukatelný, neproduktivní a zkrátka je potřeba do toho říznout. Trenér to zatím řeší neustálými změnami v sestavě, kam dosazuje hráče do rozestavění, které prostě nefunguje.

To si neví si rady?

Základní sestavu rovněž nenašel a s kvalitním kádrem si přes své zkušenosti evidentně neví rady. Čert ví, k čemu má tak ohromný realizační tým, když mu to nikdo zřejmě nedokáže říct. O fotbalovém Jablonci se dlouho říká, že jsou v něm všichni spokojení. Nejen hráči, určitě trenér i asistenti. Není náhodou právě ta „spokojenost" proč Evropu hraje Liberec a ne Jablonec ?

Fandů bude ubývat

Ale spokojení mají být především fanoušci. To světýlko na konci tunelu po nadějném vstupu do podzimu rychle zhaslo. A je to škoda, ono se totiž hledá strašně těžko. A divák, který mávne rukou, tak jen velice složitě hledá cestu zpět. Nechci dělat rychlé soudy, ale po Slávii se mi zdá, že reprezentační pauzu hoši ze Střelnice prohospodařili. Nebo snad ta změna, byť pozdní, přijde už proti Dukle?