Komňackého tým po několika letech vyhrál v podještědském derby a v televizi to viděla celá republika, Hlouškovo béčko rozstřílelo ve III. lize Motorlet a totéž se povedlo ligovému dorostu trenéra Tomáše Noska.

Odpustky získali

Pouhých pět vítězství ze 30 zatím odehraných derby-zápasů pochopitelně znamenalo obrovskou motivaci už před utkáním. Trenér Komňacký s výjimkou Michálka, na jehož post se vrátil Haurdić, poslal do zápasu stejnou sestavu jako na Spartě, a pro hráče to byla příležitost vybojovat si odpustky. A to, i když to nebylo lehké, se podařilo.

Byl to zápas vymykající se českému průměru, a to výrazně směrem nahoru. Klíčovou postavou utkání nebyl nikdo jiný než loňský nejlepší ligový střelec liberecký Andrej Kerič. Ten během deseti minut zahodil dvě tutovky a za to jeho Slovan zaplatil, neboť velice aktivně hrající domácí šli do vedení.

A byla to standardka, první roh zápasu a Zábojník perfektní hlavičkou rozjásal jabloneckou část tribun. Domácí byli aktivnější, ale gólem do šatny o vedení přišli – to výborný Bosančič položil na zadek Hubera, a protože moc nezafungovalo zajišťování, tak s obstřelením Špita problém neměl. Parádní gól!

Statistika střel na branku v poměru 6:1 pro Jablonec hovořila za vše. Po změně stran se čekalo, komu více ublíží prvopoločasové tempo. A když Kerič tentokrát hlavou opět zazdil tutovku hostů, přišla pro domácí sladká odměna v podobě Lafatova vítězného gólu po jednom z výtečných centrů Haurdiče.

Pozitivní referáty

Pondělní referáty deníků vyzvedávaly jablonecký triumf (zaslouženě!), ale dost jsem nechápal pochyby nad postavením trenéra Škorpila. Jeho tým prohrál pouze o gól, hráčsky vypadal výborně a kromě obrany a produktivity vepředu jablonecký celek předčil, zvláště počtem rychlonohých dravečků v sestavě. A „zrušit“ trenéra, když jeho kanonýr najednou netrefí bránu … to by asi bylo moc.

Výkon třeba chválit

Jablonecký tým reparát po Spartě složil. Pokud k jedinému čistokrevnému útočníkovi Lafatovi přistoupí po bok Kovařík, Haurdič či Jablonský, tak jako v sobotu a uprostřed pole kralujícímu Jarolímovi se ještě více rozhýbou spoluhráči hlavně v pohybu bez míče, tak to bychom mohli zažít ještě mnoho fotbalové radosti.

V derby bych chtěl tentokrát vyzvednout výkon hráčů, kteří v minulých zápasech k tomu příčinu nezavdali. Velice aktivní hru Petra Zábojníka a uprostřed pole konečně více fotbalově viditelného Pavla Eliáše, potlesk pánové! Jarolím uprostřed pole předvedl mnohokrát parádní vedení míče a organizaci hry, ale zvýraznit jeho úlohu musí spoluhráči zlepšeným pohybem bez míče a větším nabízením se.

Jinak bych řekl, co by si v současnosti jablonecký fanda přál od svých hochů víc? Je to kvalitní, je to atraktivní, je to rušné, a tak pokud někteří zůstávají mimo ochozy, pak omluvenku lze dát pouze kardiakům. Závěrem Komňackému týmu za toto derby velký kompliment!

Rezerva se rozjela

Zlatý jablonecký víkend podtrhlo béčko, to v týdnu uhrálo šest bodů a vstřelilo sedm gólů aniž nějaký obdrželo. Navíc Motorletu nasázel Mešanovič hattrick, a to ještě zahodil penaltu, dva góly dal Motorletu Bíro.

Dorost na špici

Daří se také ligovému dorostu, ten porazil výrazně béčko Teplic, dva góly ze čtyř vstřelil Daníček, zbývající Just a Klimenta. Postavení v tabulce české ligy říká, že by letos boj o extraligu marný být nemusel.